wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Dwa nowe CALe we Wrocławiu
CAL na Maślicach Wroclaw TV
CAL na Maślicach

Pod koniec 2021 roku na mapie wrocławskich Centrów Aktywności Lokalnej (CAL) pojawiły się dwa nowe miejsca: CAL Borek i CAL Maślice.

CAL Borek prowadzony jest przez Fundację Odkrywamy Nieznane. Placówkę znajdziecie przy ul Powstańców Śląskich 210-218.

Na Borku dla malucha i starszaka

CAL Borek tworzymy z mieszkańcami i dla mieszkańców osiedla. W Dziecięce Środy przychodzą do nas dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. We wtorki i piątki spotykają się osoby grające w scrabble i brydża. Aktywne soboty to boule, nordic walking, zwiedzanie osiedla. Odbywają się u nas również między innymi zajęcia teatralne, bajkoterapii, arteterapii, profilaktyki zdrowia  informują członkowie Fundacji.

Na Maślicach zuchy, harcerze i seniorzy

CAL na Maślicach rozpoczął działalność pod adresem Suwalska 11. W specjalnie zaprojektowanym budynku swoje siedziby znalazła oprócz Centrum Aktywności Lokalnej także rada osiedla oraz filia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Przeczytaj również: Budowa CAL przy Suwalskiej już na finiszu

Jego operatorem jest stowarzyszenie Kolektyw Pomysłów.  Spotykają się u nas zuchy, harcerze i seniorzy. Chcemy stworzyć przestrzeń do wspólnego działania różnych grup i osób, budując w ten sposób silną społeczność lokalną. Jesteśmy otwarci na oddolne inicjatywy i zapraszamy wszystkie osoby chętne do współdziałania – zachęcają przedstawiciele Stowarzyszenia.

We Wrocławiu działa aktualnie 18 Centrów Aktywności Lokalnej współfinansowanych przez Gminę Wrocław.  

Zobacz również: mapa Centrów Aktywności Lokalnej we Wrocławiu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl