Dwa nowe CALe we Wrocławiu

Wroclaw TV

Pod koniec 2021 roku na mapie wrocławskich Centrów Aktywności Lokalnej (CAL) pojawiły się dwa nowe miejsca: CAL Borek i CAL Maślice.

CAL Borek prowadzony jest przez Fundację Odkrywamy Nieznane. Placówkę znajdziecie przy ul Powstańców Śląskich 210-218.

Na Borku dla malucha i starszaka

CAL Borek tworzymy z mieszkańcami i dla mieszkańców osiedla. W Dziecięce Środy przychodzą do nas dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. We wtorki i piątki spotykają się osoby grające w scrabble i brydża. Aktywne soboty to boule, nordic walking, zwiedzanie osiedla. Odbywają się u nas również między innymi zajęcia teatralne, bajkoterapii, arteterapii, profilaktyki zdrowia  informują członkowie Fundacji.

Na Maślicach zuchy, harcerze i seniorzy

CAL na Maślicach rozpoczął działalność pod adresem Suwalska 11. W specjalnie zaprojektowanym budynku swoje siedziby znalazła oprócz Centrum Aktywności Lokalnej także rada osiedla oraz filia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Przeczytaj również: Budowa CAL przy Suwalskiej już na finiszu

Jego operatorem jest stowarzyszenie Kolektyw Pomysłów.  Spotykają się u nas zuchy, harcerze i seniorzy. Chcemy stworzyć przestrzeń do wspólnego działania różnych grup i osób, budując w ten sposób silną społeczność lokalną. Jesteśmy otwarci na oddolne inicjatywy i zapraszamy wszystkie osoby chętne do współdziałania – zachęcają przedstawiciele Stowarzyszenia.

We Wrocławiu działa aktualnie 18 Centrów Aktywności Lokalnej współfinansowanych przez Gminę Wrocław.  

Zobacz również: mapa Centrów Aktywności Lokalnej we Wrocławiu