wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Dolnośląskie Małe Granty 2022 – nabór wniosków
Krasnal Życzliwek - figurka uliczna we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne źródło: Wrocław Official, flickr
Krasnal Życzliwek - figurka uliczna we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne

W środę 13 kwietnia 2022 roku rusza nabór wniosków w kolejnej edycji Dolnośląskich Małych Grantów. Grupy nieformalne z Dolnego Śląska mogą się starać o grant w wysokości do 5 tysięcy złotych.

Ósma edycja programu ma się przyczynić w szczególności do wsparcia lokalnych działań na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają na Dolnym Śląsku.

Nie będą to wyłączne działania w ramach Małych Grantów, ale będziemy starali się dofinansować w szczególności te działania, które są skierowane właśnie do osób, które musiały opuścić Ukrainę
mówi Maria Lewandowska-Mika z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, koordynatorka programu.

Na co jeszcze można dostać Mały Grant?

Aplikować możecie o grant na realizację różnego rodzaju pomysłów: kulturalnych, edukacyjnych czy sportowych. Tak naprawdę tematykę projektu ogranicza głównie ustawa o działalności pożytku publicznego.

Można zgłosić m.in. projekt działań na rzecz seniorów, pomysł na działania sprzyjające rozwojowi wspólnot i społeczności lokalnych, związany z turystyką, ekologią, edukacją bądź wypoczynkiem dla dzieci i młodzieży czy – co szczególnie istotne w tym roku – działania na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz integracji cudzoziemców.

O jaką kwotę można się starać w ramach Dolnośląskich Małych Grantów?

Wysokość jednego grantu to minimum 1000 złotych, a maksimum 5000 złotych. Projekty realizowane będą w 5 okręgach: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim i w samym Wrocławiu. W każdym z okręgów do podziału jest pula 46 000 złotych.

W tym roku powiększona została kwota, jaką w ramach przyznanego grantu przeznaczyć można na zakup przedmiotów, które nie zostaną w pełni zużyte podczas realizacji projektu. W poprzednich edycjach Małych Grantów były to kwoty rzędu 200-300 złotych. W tym roku – maksymalnie 2500 złotych. To odpowiedź na sygnały płynące z grup nieformalnych, zajmujących się pomocą uchodźcom, zgłaszających potrzeby zakupu np. kocy, materacy itp. wyposażenia.

Kto może się starać o dofinansowanie w ramach Małych Grantów?

Aplikować mogą wyłącznie grupy nieformalne, składające się z minimum trzech pełnoletnich osób, wspólnie realizujących lub chcących realizować działania w sferze pożytku publicznego, zamieszkujących na terenie Dolnego Śląska.

Podobnie jak w poprzednich edycjach programu, aplikować będzie można za pomocą internetowego Generatora Wniosków, dostępnego na stronie malegranty.pl.

Organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane osoby do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w środę 13 kwietnia o godz. 10.00. Spotkanie zaplanowano w formule online, chęć udziału możecie zgłosić mailowo: [email protected]

Dolnośląskie Małe Granty 2022 – harmonogram

  • 13-27 kwietnia: nabór wniosków
  • 18 maja: publikacja listy rankingowej
  • 25 maja – 10 września: realizacja projektów
  • po zakończeniu działań w projekcie - do 10 dni na sprawozdania merytoryczne

Dolnośląskie Małe Granty są realizowane przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych i współfinansowane ze środków Województwa Dolnośląskiego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl