wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. 97 wakacyjnych pomysłów na działania w drugim naborze do Mikrograntów
Mikrogranty, projekt "FOTObiografia Szczepina" fot. Jerzy Wypych
Mikrogranty, projekt "FOTObiografia Szczepina"

Zakończył się drugi w tym roku nabór do Mikrograntów. Od 1 do 15 maja mieszkańcy Wrocławia zgłosili 97 propozycji na lokalne działania. Jakie wydarzenia odbędą się latem w naszym mieście? Wyniki i szczegóły wybranych projektów poznamy 6 czerwca.

Przez ostatnie dwa tygodnie zespoły Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella czekały na propozycje wakacyjnych działań, które zachęcą do wspólnego działania mieszkańców. Mogły być to projekty z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, czy też inicjatywy związane ze wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne działania o charakterze kulturotwórczym. W dużej części będą to inicjatywy odbywające się w plenerze – wszak zbliżające się lato aż prosi o wykorzystanie w projektach miejskich skwerów, podwórek, parków lub nadrzecznych wałów!

Latem weź miasto w swoje ręce!

Swój pomysł można było zgłosić do jednej z trzech ścieżek – dla osób fizycznych (również prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz takich, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto oraz dla grup młodzieżowych, czyli osób w wieku od 13 do 21 lat.

Do 15 maja zgłoszono łącznie 97 projektów

  • 63 propozycje w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych (o oceniających projekty komisjach więcej dowiecie się TUTAJ)
  • 20 projektów w ścieżce dla organizacji pozarządowych
  • 14 inicjatywy w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych

Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji

Wybrane projekty otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (1, 5 lub 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Zwycięskie działania poznamy 6 czerwca. Nowe projekty wystartują pod koniec tego właśnie miesiąca i będą mogły odbywać się aż do końca września.

Więcej informacji o każdej ze ścieżek

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych

Mikrogranty NGO

Mikrogranty młodzieżowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl