wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

97 wakacyjnych pomysłów na działania w drugim naborze do Mikrograntów

Mikrogranty, projekt "FOTObiografia Szczepina" fot. Jerzy Wypych
Mikrogranty, projekt "FOTObiografia Szczepina"

Zakończył się drugi w tym roku nabór do Mikrograntów. Od 1 do 15 maja mieszkańcy Wrocławia zgłosili 97 propozycji na lokalne działania. Jakie wydarzenia odbędą się latem w naszym mieście? Wyniki i szczegóły wybranych projektów poznamy 6 czerwca.

Na skróty (kliknij, aby przejść)

Przez ostatnie dwa tygodnie zespoły Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella czekały na propozycje wakacyjnych działań, które zachęcą do wspólnego działania mieszkańców. Mogły być to projekty z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, czy też inicjatywy związane ze wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne działania o charakterze kulturotwórczym. W dużej części będą to inicjatywy odbywające się w plenerze – wszak zbliżające się lato aż prosi o wykorzystanie w projektach miejskich skwerów, podwórek, parków lub nadrzecznych wałów!

Latem weź miasto w swoje ręce!

Swój pomysł można było zgłosić do jednej z trzech ścieżek – dla osób fizycznych (również prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz takich, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto oraz dla grup młodzieżowych, czyli osób w wieku od 13 do 21 lat.

Do 15 maja zgłoszono łącznie 97 projektów

Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji

Wybrane projekty otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (1, 5 lub 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Zwycięskie działania poznamy 6 czerwca. Nowe projekty wystartują pod koniec tego właśnie miesiąca i będą mogły odbywać się aż do końca września.

Więcej informacji o każdej ze ścieżek

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych

Mikrogranty NGO

Mikrogranty młodzieżowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama