wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Fundacja Świętego Mikołaja startuje z 7. edycją Akademii Liderów
uczestniczki Akademii Liderów, zdjęcie ilustracyjne mat. organizatorów
uczestniczki Akademii Liderów, zdjęcie ilustracyjne

Fundacja Świętego Mikołaja uruchomiła rekrutację do Akademii Liderów, która potrwa do 30 kwietnia. W tym roku hasło przewodnie to: Do dzieła! Do udziału w programie fundacja zaprasza młode zaangażowane społecznie osoby, które chcą rozwijać swoje kompetencje organizacyjne i liderskie oraz realizować pierwsze autorskie projekty.

Akademia Liderów to roczny program Fundacji Świętego Mikołaja, w ramach którego młodzież o liderskim potencjale zrealizuje swoje pierwsze autorskie projekty społeczne, obywatelskie, historyczne lub na rzecz środowiska naturalnego.

Najpierw szkoła letnia, później indywidualne wsparcie tutora

Aby wesprzeć młodzież w tym wyzwaniu Fundacja Świętego Mikołaja najpierw zaprasza uczestników do udziału w 10 dniowej szkole letniej, gdzie uczestnicy przejdą profesjonalne i głębokie szkolenie z zakresu liderstwa, planowania, przewodzenia zespołem i efektywnego realizowania projektów.

Następnie młodzież otrzyma wsparcie indywidualnego tutora, który będzie pomagał i motywował do działania w trakcie realizacji autorskich, młodzieżowych projektów prowadzonych jesienią. Na koniec uczestnicy wezmą udział w szkole zimowej aby podsumować zrealizowane projekty i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Każdy uczestnik otrzyma też  roczne stypendium na rozwój swoich pasji i talentów.

Aktywizacja młodzieży, nauka przez działanie i doświadczanie, a także przekazywanie realnej odpowiedzialności młodym ludziom jest bardzo ważne. Liderzy są Polsce potrzebni, a niestety młodzi ludzie w szkole nie nauczą się współpracy ani liderstwa. Dlatego Fundacja Świętego Mikołaja od 2015 roku prowadzi Akademię Liderów i zaprasza młode osoby do wymyślania autorskich projektów lokalnych i aplikowania
mówi Antonina Grządkowska z Fundacji Świętego Mikołaja

Kto może wziąć udział w Akademii Liderów?

  • W Akademii Liderów mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych (16-20 lat), którzy chcą działać społecznie i rozwijać swój liderski potencjał. Aby zostać uczestnikiem Akademii należy do 30 kwietnia zgłosić swój pomysł na projekt poprzez formularz na stronie Fundacji Świętego Mikołaja.
  • Każdy zgłoszony projekt będzie analizowany przez komisję. Autorzy najciekawszych pomysłów zostaną zaproszeni do rozmowy kwalifikacyjnej. Wyłonionych zostanie 30 osób, które wezmą udział w Akademii Liderów w 2022 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl