wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Fundacja Świętego Mikołaja startuje z 7. edycją Akademii Liderów

Redakcja www.wroclaw.pl,
uczestniczki Akademii Liderów, zdjęcie ilustracyjne mat. organizatorów
uczestniczki Akademii Liderów, zdjęcie ilustracyjne

Fundacja Świętego Mikołaja uruchomiła rekrutację do Akademii Liderów, która potrwa do 30 kwietnia. W tym roku hasło przewodnie to: Do dzieła! Do udziału w programie fundacja zaprasza młode zaangażowane społecznie osoby, które chcą rozwijać swoje kompetencje organizacyjne i liderskie oraz realizować pierwsze autorskie projekty.

Akademia Liderów to roczny program Fundacji Świętego Mikołaja, w ramach którego młodzież o liderskim potencjale zrealizuje swoje pierwsze autorskie projekty społeczne, obywatelskie, historyczne lub na rzecz środowiska naturalnego.

Najpierw szkoła letnia, później indywidualne wsparcie tutora

Aby wesprzeć młodzież w tym wyzwaniu Fundacja Świętego Mikołaja najpierw zaprasza uczestników do udziału w 10 dniowej szkole letniej, gdzie uczestnicy przejdą profesjonalne i głębokie szkolenie z zakresu liderstwa, planowania, przewodzenia zespołem i efektywnego realizowania projektów.

Następnie młodzież otrzyma wsparcie indywidualnego tutora, który będzie pomagał i motywował do działania w trakcie realizacji autorskich, młodzieżowych projektów prowadzonych jesienią. Na koniec uczestnicy wezmą udział w szkole zimowej aby podsumować zrealizowane projekty i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Każdy uczestnik otrzyma też  roczne stypendium na rozwój swoich pasji i talentów.

Aktywizacja młodzieży, nauka przez działanie i doświadczanie, a także przekazywanie realnej odpowiedzialności młodym ludziom jest bardzo ważne. Liderzy są Polsce potrzebni, a niestety młodzi ludzie w szkole nie nauczą się współpracy ani liderstwa. Dlatego Fundacja Świętego Mikołaja od 2015 roku prowadzi Akademię Liderów i zaprasza młode osoby do wymyślania autorskich projektów lokalnych i aplikowania
mówi Antonina Grządkowska z Fundacji Świętego Mikołaja

Kto może wziąć udział w Akademii Liderów?

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl