wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Budowa CAL przy Suwalskiej już na finiszu

Biblioteka, klub seniora, biuro rady osiedla, a także sale do prowadzenia zajęć kulturalnych i edukacyjnych - to wszystko znajdzie się w nowym Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej 11 na wrocławskich Maślicach. Prace przy jego budowie dobiegają końca.

Odbiory techniczne powinny zakończyć się do połowy sierpnia.

Nowe miejsce spotkań dla mieszkańców Maślic znajduje się pod adresem Suwalska 11, w sąsiedztwie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 przy ul. Suwalskiej 5.

Docelowo w CAL-u znajdować się będą: Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej, siedziba biura rady osiedla, klub seniora, pomieszczenie dla matki karmiącej, sale wielofunkcyjne. Budynek został wyposażony w aneks socjalno-kuchenny i sanitariaty. 

Eko-rozwiązania, zieleń i udogodnienia dla niepełnosprawnych

– W projekcie wykorzystano rozwiązania ekologiczne. Postawiono na fotowoltaikę, wentylację mechaniczną, a wody opadowe będą zasilać tereny zielone przy obiekcie – zaznacza Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich, jednostki która koordynuje budowę.

wizualizacja wnętrza CAL przy Suwalskiej

– Wszyscy jesteśmy w blokach startowych, już nie możemy się doczekać otwarcia nowego Centrum Aktywności Lokalnej. Taka przestrzeń do realizowania projektów edukacyjnych, kulturalnych, które integrują mieszkańców, jest na naszym osiedlu niezwykle potrzebna – zaznacza Sławomir Czerwiński, przewodniczący zarządu osiedla Maślice. – Mimo trwającej pandemii powstało też Maślickie Centrum Wolontariatu, które również będzie działało w CALu. Chcemy, żeby to było miejsce buzujące energią społeczną – dodaje.

CAL przy Suwalskiej

Budynek jest też dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Wokół posadzono zieleń, zbudowano chodniki i miejsca postojowe. Teraz będzie urządzane wnętrze obiektu. We Wrocławiu powstało już kilkanaście Centrów Aktywności Lokalnej. Budowa tego kosztowała ok. 4 mln zł.

Czytaj też: Centra Aktywności Lokalnej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl