wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:25

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. 147 projektów zgłoszonych w lutowym naborze do Mikrograntów
Kliknij, aby powiększyć
Festiwal Podwórkowy Na Dobrze - jeden z projektów zrealizowanych w ramach Mirkograntów. Na zdjęciu grupka dzieci oglądających plenerowe przedstawienie. materiały prasowe
Festiwal Podwórkowy Na Dobrze - jeden z projektów zrealizowanych w ramach Mirkograntów. Na zdjęciu grupka dzieci oglądających plenerowe przedstawienie.

Od 1 do 15 lutego można było zgłaszać swoje propozycje wydarzeń, w których mieszkańcy wezmą udział już tej wiosny. Zespół Mikrograntów oraz komisje szykują się do weryfikacji i oceny nadesłanych pomysłów. Zwycięskie inicjatywy poznamy 12 marca.  

Przez ostatnie dwa tygodnie zespoły Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella prowadziły liczne, wspierające konsultacje z osobami planującymi złożyć swój wniosek na lokalne działania. Ostatecznie do programu zgłoszono 147 inicjatyw, dzięki którym sąsiedzi i sąsiadki będą się integrować, dzielić pasjami i umiejętnościami. Wiosna na wrocławskich osiedlach zapowiada się aktywnie i jak zwykle różnorodnie. 

Oto liczby projektów zgłoszonych w pierwszym w 2024 roku naborze: 

  • 15 w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych;
  • 35 w ścieżce dla organizacji pozarządowych;
  • 97 w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych. 

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Mikrogranty, zajęcia plastyczne w plenerze. Zdjęcie archiwalne Marta Sobala
Mikrogranty, zajęcia plastyczne w plenerze. Zdjęcie archiwalne

Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji. W każdej ze ścieżek projekty oceniane są przez ekspertki i ekspertów aktywnych w działaniach społecznych, edukacyjnych czy rekreacyjnych. Wybrane inicjatywy otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (od tysiąca do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.  

Zwycięskie projekty poznamy już 12 marca, a ich realizacja potrwa od początku kwietnia do końca czerwca. Do zobaczenia w mieście! 

Więcej informacji o programie

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl