Rowerowy piknik na Welodromie [ZDJĘCIA]

Wyścigi, pokazy i masa innych rowerowych atrakcji czekała na dużych i małych podczas pikniku na Welodromie, który odbył się w sobotę 13 czerwca. Impreza została zorganizowana w ramach Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych. Już po raz trzeci ten 85 letni wrocławski Tor Kolarskie zamienił się w tętniący życiem i rowerami obiekt. 

 • wrocławski welodrom

  Wrocławski Welodrom

 • Rowerzysta na wrocławskim Welodromie

  Piknik na Welodromie

 • dzieci na welodromie

  Swoich sił na wrocławskim torze kolarskim próbowały również dzieciaki

 • kolarz na wrocławskim welodromie

  Startujący w zawodach osiągali naprawdę zawrotne prędkości

 • wrocławski welodrom

  Piknik kolarski na wrocławskim Welodromie


Wrocławski tor kolarski przy ul. Żmigrodzkiej 241 jest jednym z kilku tego typu obiektów na terenie kraju i jednocześnie jednym z ostatnich wciąż czynnych. Welodrom ten został oddany do użytku w roku 1930, a powstawał w rekordowym czasie ośmiu tygodni. Wrocławski welodrom ma długość 200 m, obwód wewnętrzny toru wynosi 180 m, a zewnętrzny 220 m. Nawierzchnia toru wykonana jest z betonu. Trybuna może pomieścić 250 osób, a ziemne skarpy wokół toru zostały przewidziane jako miejsce do oglądania zawodów dla łącznej ilości 2000 widzów.

Ścigali się

Rok temu blisko pięćdziesięciu śmiałków podeszło do próby pobicia rekordu toru. Najbliżej byli przyjezdni, czas okrążenia: niespełna 14 s. Czy w tym roku uda się zejść niżej? Rekordowy czas pokonania pętli to 11 s. 

🚴 Piknik na Wrocławski Welodrom im. Wernera Józefa Grundmanna. Zapisy na wyścig już się rozpoczęły! Pierwsi zawodnicy na torze. Impreza do 16.00. 𾀡Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych 🌞Wiecej: http://bit.ly/piknik-na-welodromie

Posted by Wrocławska Kampania Rowerowa on 13 czerwca 2015

Formuła zawodów była dwustopniowa. Najpierw stający do wyścigu zawodnicy mieli do pokonania jazdę indywidualną na czas na dystansie 200m z lotnego startu. Każdy zawodnik jechał trzy okrążenia, dwa rozgrzewkowe i trzecie z pomiarem. Równe szanse gwarantował elektroniczny pomiar czasu (do tysięcznych sekundy!). Do wyścigu na torze, z przyczyn technicznych, dopuszczone zostały tylko rowery z ostrym kołem i torową kierownicą (baranek lub jakieś bycze – lemondka). 

Rowerowy piknik rodzinny

Wyścig kolarski to jednak nie jedyna atrakcja jaką przygotowano w sobotę na Welodromie. Na miejscu można było również wypożyczyć rower i kask i spróbować swoich sił w jeździe na torze. Poza tym przygotowano wyścigi i gry dla dzieci, pokazy sztuki rzemiosła rowerowego, otwarte stanowisko rowerowej grafiki sitodrukowej.Zgłoś uwagę