BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych 2015

Bilety na jedyny festiwal rowerowy w Polsce są już dostępne! BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych odbędzie się w dniach 12-14 czerwca we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Zobaczymy 12 filmów
o tematyce rowerowej zgrupowanych w 4 blokach tematycznych, będziemy ścigać się na wrocławskim torze kolarskim, posłuchamy rozmów z gośćmi i pobawimy w Klubie Festiwalowym Szklarnia. 

  • Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych we Wrocławiu

  • bike days

    Love Of Mud na Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych 2015


Kolejna edycja Festiwalu Filmów Rowerowych odbędzie się pod hasłem „Rower i kultura to synonimy”. Już po raz trzeci zobaczymy najciekawsze produkcje filmowe poświęcone cyklistom i przestrzeniom około rowerowym. W programie znalazły się obrazy dokumentalne, fabuły, krótkie metraże i animacje dla dzieci. Festiwal otworzy polska premiera legendarnego w środowisku FOR THE LOVE OF MUD w reżyserii Benedicta Campbella, pięknie nakręconego dokumentu o kolarstwie przełajowym. To niezwykle męczący sport, w którym kolarze rzucają rowerami, rozgryzając w zębach piasek, a jednocześnie sport bardzo malowniczy i ekscytujący.

W kasach Kina Nowe Horyzonty oraz na stronach www.kinonh.pl i www.bikedays.pl można kupować bilety na festiwalowe seanse. Cena pojedynczej wejściówki wynosi 17 złotych. Przy zakupie 3 lub więcej biletów w jednej transakcji, otrzymuje się imienny bilet wielokrotny w cenie 15 złotych za film. 

Filmy, pikniki, wystawy i ściganie

Program BIKE DAYS Festiwalu Filmów Rowerowych obejmie 12 filmów zgrupowanych 4 blokach tematycznych i 2 wydarzeniach specjalnych. Myślą przewodnią tej odsłony wydarzenia jest PODRÓŻ, stąd wiele filmów w cyklu „Transgranika”. Widzowie zobaczą m.in. rewelacyjny MELONS, TRUCKS AND ANGRY DOGS Kristiana Ansanda i Martina Gillucka o wyścigu z Londynu do Stambułu, gdzie uczestnicy muszą w ciągu dwóch tygodni samotnie pokonać dystans 3100 km oraz inspirujący obraz w reżyserii Nica Hilla TOKYO TO OSAKA z pędzącymi przez japońskie krajobrazy ostrokołowcami. Polskim akcentem w programie są NOWE DYNASY Kasi Krapacz, czyli historia toru kolarskiego Orzeł w Warszawie, a także wspomnienie złotych lat kolarstwa torowego w Polsce. Na uczestników czekają warsztaty, pokaz rzemiosła rowerowego prowadzony przez byłego trenera polskiej kadry w kolarstwie i spotkania. – Zaprosimy do rozmowy dawnych, wrocławskich mistrzów kolarstwa, wraz z BWA Awangarda zorganizujemy piknik i profesjonalne wyścigi na wrocławskim Welodromie, przygotujemy wystawę, warsztaty i miejskie ściganie – zapowiadają organizatorzy.

NOWOŚĆ: Pokaż swoje 30 minut

Ważnym punktem wydarzenia jest konkurs filmowy „Platforma Amatorskich Filmów Rowerowych”. 1 maja uruchomiony został system zgłoszeń do sekcji konkursowej Bike Days. – Dokument, fabuła, krótki metraż, animacja – nie nakładamy żadnych ograniczeń w zakresie formy. Ważne, aby film nie przekroczył 30 minut. Tym sposobem większa liczba twórców otrzyma szansę na festiwalową projekcję. Zachęcamy zawodowców i amatorów, reżyserów, operatorów i twórców pracujących kompleksowo. Przysyłajcie filmy – mówią organizatorzy. Wybrane produkcje pokazane zostaną w Kinie Nowe Horyzonty w sobotę 13 czerwca, gdzie widzowie zagłosują na zwycięzcę. Drugą nagrodę przyzna jury. Zgłaszanie filmów odbywa się poprzez formularz na stronie organizatora.

Więcej informacji na www.bikedays.pl, www.facebook.com/BikeDaysFestiwalZgłoś uwagę