Rusza przebudowa ul. Pięknej. Powstanie rondo

W poniedziałek (24 maja) rozpoczynają się prace przy przebudowie ul. Pięknej i skrzyżowania ul. Pięknej i Nyskiej na Tarnogaju. Na początku nie będzie żadnych utrudnień dla kierowców.

  • W tym miejscu pojawi się rondo

    W tym miejscu pojawi się rondo, fot. Google Maps


Celem inwestycji jest poszerzenie jezdni ul. Pięknej z 6 do 9 m. Dzięki temu pojawi się dodatkowy pas ruchu, który ma zapewnić lepszy dojazd do budowy nowych osiedli mieszkaniowych. Ponadto, pojawią się nowe miejsca parkingowe i chodniki o łącznej długości 470 m.

Czytaj: Przewiert pod Odrą wykonany. Powstał pierwszy podwodny mikrotunel

Wykonawcą prac za ponad 4 mln zł jest firma BrukPol, która na realizację zadania ma czas do końca roku.

– Inwestycja obejmuje również przebudowę skrzyżowania ul. Nyskiej/Pięknej. Pojawi się tam małe rondo – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

W pierwszym etapie będą prowadzone prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej oraz budowie linii światłowodowych w Miejskim Kanale Technologicznym i sieci elektroenergetycznych niskiego napięcia do oświetlenia drogi. – Ruch pieszy i kołowy będą odbywać się normalnie przy miejscowym wygrodzeniu jezdni – dodaje Mazur.

Utrudnienia w ruchu pojawią się przy drugim etapie inwestycji. Kiedy? To zależy od tempa prac, ale jest to możliwe już w drugiej połowie czerwca.

ZDiUM podkreśla, że ok. 75-80 proc. kosztów przebudowy pokryją deweloperzy inwestujący przy ul. Pięknej.Zgłoś uwagę