Na ul. Pięknej powstanie rondo. Skrzyżowanie z ul. Nyską zostanie zamknięte

Trwają prace związane z przebudową ul. Pięknej na Tarnogaju, gdzie powstanie rondo. W weekend (9-10 października) dla ruchu kołowego zostanie zamknięte skrzyżowanie z ul. Nyską.

  • Ulica Piękna zostanie poszerzona, powstanie też rondo przy skrzyżowaniu z ul. Nyską

    Ulica Piękna zostanie poszerzona, powstanie też rondo przy skrzyżowaniu z ul. Nyską /fot. Tomasz Hołod

  • W tym miejscu pojawi się rondo

    W tym miejscu pojawi się rondo, fot. Google Maps


Celem inwestycji jest poprawa komfortu życia mieszkańców ulicy Pięknej, zarówno starej jak i nowej części. Będzie to możliwe dzięki poszerzeniu jezdni z 6 do 9 m na odcinku od Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Nyską. To pozwoli wyznaczyć dodatkowy pas ruchu, który poprawi dojazd do nowych osiedli mieszkaniowych. Ponadto pojawi się brakujący odcinek chodnika po stronie zachodniej łącznej długości 470 m.

Czytaj: Przewiert pod Odrą wykonany. Powstał pierwszy podwodny mikrotunel

Przy rondzie zbudowane zostaną azyle dla pieszych oraz powstanie odwodnienie. Wykonawcą prac za ponad 4 mln zł jest firma BrukPol, która na realizację zadania ma czas do końca roku. Około 75-80 proc. kosztów przebudowy pokryją deweloperzy inwestujący przy ul. Pięknej. To kolejny etap inwestycji prowadzonej od wiosny tego roku. Wcześniej przy ul. Pięknej wykonano wpusty deszczowe oraz przewierty pod budowę oświetlenia. Ruch pieszy i kołowy odbywał się normalnie przy miejscowym wygrodzeniu jezdni.

Co się zmieni?

– Prace potrwają przynajmniej do końca roku i skrzyżowanie będzie całkowicie zamknięte – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Zostaną postawione znaki B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach). Kierowcy, którzy z ul. Jesionowej chcą dotrzeć w okolice wspomnianego skrzyżowania muszą jechać przez ul. Hubską lub skierować się w stronę ogródków działkowych ROD „Pokój”.Zgłoś uwagę