Parafialna, Pawia i Pszczelarska do remontu [TERMINY]

Spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała umowę na przebudowę trzech ulic na wrocławskim Ołtaszynie. Inwestycja pochłonie ponad 5,7 miliona złotych. Prace ruszą po uzupełnieniu dokumentacji. Wykonawca szacuje, że będzie to pod koniec wakacji. 

  • fot. googlemaps


Przebudowę tych trzech ulic wykona firma Bickhardt Bau Polska. W tej chwili wykonawca musi uzupełnić dokumentację projektową. To oznacza, że drogowcy wejdą na jezdnię nie wcześniej niż pod koniec sierpnia.


Na Parafialnej do przebudowy pójdzie odcinek Parafialnej od kościoła aż do skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego. Sam zakres prac jest duży, bo poza wymianą nawierzchni, powstaną nowe chodniki, trasy rowerowe, nowe oświetlenie LED. W porozumieniu z MPWiK będzie przebudowywana też kanalizacja. Drogowcy stworzą zatoki przystankowe aby nie generować dodatkowych korków podczas postojów autobusów. Staną nowe wiaty przystankowe i zostanie nasadzona zieleń.


Niestety kierowcy na południu miasta będą musieli liczyć się z utrudnieniami.  - Nie ma jeszcze dokładnego projektu organizacji ruchu zastępczego, ale ulica jest wąska i na pewno nie uda się przeprowadzić prac bez zamknięcia dla ruchu kolejnych jej fragmentów. Utrudnienia będą, ale będziemy starać się je zminimalizować – mówił Piotr Wilkosz, przedstawiciel wykonawcy. 
Poza samochodami objazdy będą na pewno zorganizowane również dla komunikacji miejskiej. 

Na ul. Pawiej i Pszczelarskiej zaplanowano zakończenia robót jesienią tego roku. Na roboty na ul. Parafialnej czasu potrzeba więcej i tam zakończenie prac planowane jest wiosną 2017. To najbardziej złożone i największe z tych trzech zadań. 

Zgłoś uwagę