wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zobaczcie na zdjęciach, jak teraz wygląda jeden z najwyższych budynków Wrocławia. Quorum rośnie w oczach!

Zobaczcie na zdjęciach, jak teraz wygląda jeden z najwyższych budynków Wrocławia. Quorum rośnie w oczach!

Magdalena Pasiewicz,

Zazieleniły się okolice ukończonego w ubiegłym roku budynku D z kompleksu Quorum. Na oddanych do użytku powierzchniach biurowych rozgościli się pierwsi najemcy. To dopiero ułamek wszystkich prac. Największy powstający obecnie we Wrocławiu kompleks cały czas rośnie. Zobaczcie na zdjęciach, jak teraz wygląda powstający tam drugi najwyższy budynek Wrocławia.

Reklama

Równocześnie w kompleksie prowadzone są prace przy kilku budynkach po obu stronach ulicy Sikorskiego. Mieszkańcy Szczepina widzą z okien własnych mieszkań, jak dynamicznie postępuje budowa. A w oczach rośnie wieża biurowa o wysokości 140 metrów, która będzie drugim co do wysokości budynkiem w stolicy Dolnego Śląska.

W skład Quorum wchodzić będą m.in. cztery budynki biurowe, które dostarczą na wrocławski rynek ponad 90 tys. m.kw. Inwestor zapowiada, że w biurowcach zastosowane będą energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. 

W najwyższej wieży znajdzie się blisko 52 tys. m.kw. powierzchni biurowych na 35 piętrach.

Quorum Office Park D powstał jako pierwszy

Do tej pory ukończono budynek po południowej stronie ul. Gen. Władysława Sikorskiego - Quorum Office Park D. Zaprojektowano tam biurowiec wkomponowany w istniejącą zabytkową zabudowę. Otwarto go pod koniec ubiegłego roku. Znalazło się w nim ponad 16 tys. m. kw. powierzchni biurowych, które wynajęte są obecnie przez wiele znanych firm m.in. z sektora gamingowego, IT czy finansowego. 

W kwietniu lataliśmy nad kompleksem i zrobiliśmy zdjęcia. Możesz porównać postęp prac i przeczytać jakich gigantów Quorum ściągnął na powierzchniach oddanych do użytku.

Kompleks Quorum w liczbach

BUDYNEK POWIERZCHNIA GLA LICZBA PIĘTER MIEJSCA PARKINGOWE DOSTĘPNOŚĆ
Quorum A 17800 11 339 Q2 2023
Quorum B 51915 35 582 Q4 2024
Quorum D 16230 5 229 OD ZARAZ
Quorum E W FAZIE PROJEKTOWANIA

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl