wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zajezdnia Wrocław na finiszu. Nowe mieszkania na Nadodrzu
Zajezdnia Wrocław Inwestor
Zajezdnia Wrocław

Przy ul. Krętej, w miejscu dawnego przedszkola, kończy się budowa nowej inwestycji mieszkaniowej pod nazwą Zajezdnia Wrocław. Budynek będzie smart.

W 2019 r. francuski deweloper zapowiadał, że nowy budynek stylem wpisze się w okoliczną zabudowę i będzie częścią trwającej metamorfozy Nadodrza. Teraz budynek jest gotowy i każdy może ocenić efekt prac Bouygues Immobilier Polska. Właściciele mieszkań w Zajezdni Wrocław zaczną odbierać klucze w trzecim kwartale tego roku.

Budowa wielkimi krokami zbliża się do końca. Prowadzone są intensywne prace wykończeniowe w środku i na zewnątrz. W 6-piętrowym budynku inspirowanym zabudową okolicznych kamienic znajduje się prawie 200 mieszkań o powierzchni od 25 do 56 mkw. Do większości przynależą balkony, a do kilku na pierwszym piętrze ogródki. Na parterze znajduje się przestrzeń usługowa dzielnicy, a pod budynkiem hala garażowa.

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Zajezdnia Wrocław będzie smart

Deweloper zapowiada, że Nowa Zajezdnia wyposażona będzie w nowe technologie poprawiające wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Cyfryzacja branży nieruchomości będzie się pogłębiać. Jak wynika z raportu „2020 Commercial Real Estate Outlook” autorstwa Deloitte, 42% jej przedstawicieli zapowiada wzrost nakładów na inwestycje technologiczne, a 5% zakłada ich znaczny wzrost. Wprawdzie te prognozy dotyczą sektora komercyjnego, ale wyniki badań można przełożyć na sektor mieszkaniowy, w którym cyfryzacja będzie odgrywać coraz bardziej istotną rolę. Świadczą o tym działania zmierzające do umożliwienia mieszkańcom bezdotykowej obsługi budynków

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Zajezdnia Wrocław z Blue Bolt

Przykładem jest wprowadzenie aplikacji Blue Bolt do Zajezdni Wrocław przez dewelopera Bouygues Immobilier Polska. Przyszli mieszkańcy tego budynku będą mogli przy pomocy smartfona otworzyć szlaban, bramę garażową, drzwi wejściowe do budynku i zamówić windę. Wyeliminuje to konieczność pamiętania kodów i używania kart.

– Łatwiej zatem zachować kontrolę nad tym, kto i kiedy ma dostęp do budynku. Aplikacja to ukłon również w stronę inwestorów, którzy kupili dużą część mieszkań w Zajezdni Wrocław. Nadanie uprawnień jednorazowych, czasowych, dla osób, które wynajmują mieszkania, można w bardzo prosty sposób wykonać z dowolnego miejsca – mówi Cezary Grabowski.

Bouygues Immobilier buduje we Wrocławiu

Zajezdnia Wrocław to druga inwestycja francuskiego dewelopera na Nadodrzu. Pierwszą jest Centreville – apartamentowiec z luksusowymi penthouse’ami przy ul. Drobnera. Pozostałe projekty Bouygues Immobilier we Wrocławiu to niedawno ukończony kompleks Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej oraz inwestycje mieszkaniowe przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, przy ul. Pięknej i przy parku Grabiszyńskim. W tym roku francuski deweloper obchodzi 20 lat działalności w Polsce.

  • Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
  • Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl