wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ruszyły prace w Centreville na Nadodrzu [ZDJĘCIA]
Centreville, ul. Drobnera, luty 2019 r. źródło: inwestor
Centreville, ul. Drobnera, luty 2019 r.

Rozpoczęły się prace budowlane przy ul. Drobnera. Stojąca od kilku lat betonowa konstrukcja zamieni się w nowoczesny apartamentowiec z usługami i garażem.

Reklama

Inwestor informuje, że w budynku przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej we Wrocławiu skończyły się ekspertyzy techniczne i rozpoczęły się prace budowlane. Powstanie tam apartamentowiec Centreville.

 – Budynek przejęliśmy w dobrym stanie technicznym, jednak część elementów wymaga wzmocnienia lub naprawy – mówi Marek Kotowski, projekt manager Centreville z firmy Bouygues Immobilier Polska.

Prace budowlane, na razie zabezpieczające i porządkowe wewnątrz, prowadzi generalny wykonawca, którym jest przedsiębiorstwo Alfa-Dach. Zaplecze budowy jest od strony dziedzińca. Wstępne prace mogą potrwać do końca kwietnia, później rozpoczną się prace właściwe. Inwestycja ma być gotowa za rok.

Budowa Centreville do 2020 r.

W Centreville powstanie w sumie 69 mieszkań o powierzchni od 30 do 150 mkw. i garaż podziemny. W parterze budynku zaprojektowano 10 lokali usługowych, do których wchodzić się będzie od strony ulicy. Bouygues Immobilier uruchomi sprzedaż mieszkań i lokali w Centreville 15 marca.

Historia tej inwestycji sięga kilku lat. Budowę budynku mieszkalnego przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej poprzedni inwestor rozpoczął w 2010 roku. Deweloper zapowiadał luksusowe apartamenty, ale ostatecznie w 2012 r. wykonano tylko stan surowy, po czym prace budowlane wstrzymano. Ostatnie prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku były w 2018 r. W styczniu br. budynek kupił Bouygues Immobilier Polska, który dokończy budowę.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl