wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na Nadodrzu budują Zajezdnię Wrocław
Przy ul. Krętej, w miejscu dawnego przedszkola, rusza budowa nowej inwestycji mieszkaniowej pod nazwą Zajezdnia Wrocław. źródło: inwestor
Przy ul. Krętej, w miejscu dawnego przedszkola, rusza budowa nowej inwestycji mieszkaniowej pod nazwą Zajezdnia Wrocław.

Przy ul. Krętej, w miejscu dawnego przedszkola, rusza budowa nowej inwestycji mieszkaniowej pod nazwą Zajezdnia Wrocław. Francuski deweloper zapowiada, że nowy budynek stylem wpisze się w okoliczną zabudowę i będzie częścią trwającej metamorfozy Nadodrza.

Reklama

Na Nadodrzu kończy się rozbiórka dawnego przedszkola nr 45 przy ul. Krętej. Na działce przed pustym budynkiem przez długi czas parkowały samochody. Teren został niedawno ogrodzony i uporządkowany, a teraz po przedszkolu nie ma już prawie śladu. Po zakończeniu rozbiórki, deweloper Bouygues Immobilier Polska rozpocznie budowę nowej inwestycji mieszkaniowej – Zajezdni Wrocław.

Wizualizacja Zajezdnia Wrocław, źródło: inwestor

Inwestor zapowiada, że Zajezdnia Wrocław będzie kameralnym budynkiem położonym w pobliżu zabytkowej zajezdni tramwajowej, od której wzięła się nazwa inwestycji. W 6-piętrowym budynku, inspirowanym zabudową okolicznych kamienic, znajdzie się prawie 200 mieszkań, wśród których dominują jednopokojowe lokale typu studio o powierzchni od 25 do 27 mkw.

– Już na wczesnym etapie sprzedaży widać, że najwięcej klientów interesuje się mieszkaniami tego typu. Są to głównie inwestorzy, którzy traktują Zajezdnię Wrocław jako pewną lokatę kapitału. Od początku takie było nasze założenie – przyznaje Magdalena Pietrzak, manager najnowszego projektu Bouygues Immobilier.

W Zajezdni Wrocław znajdą się i większe, kilkupokojowe mieszkania – do 56 mkw. Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska dodaje, że na parterze pojawi się przestrzeń usługowa, odwołująca się do handlowych tradycji dzielnicy, a pod budynkiem hala garażowa.

Metamorfozy i historia Nadodrza

Zajezdnia Wrocław doskonale wpisuje się w trwającą od ok. dziesięciu lat rewitalizację tej części Wrocławia.

– Nadodrze przechodzi istną metamorfozę. W kamienice i parki tchnięto nowe życie. Od kilku lat przeprowadzane są renowacje poszczególnych budynków, powstają kolejne knajpki, galerie artystyczne, autorskie sklepy o butikowym charakterze, a wielu właścicieli kameralnych zakładów kontynuuje rodzinne tradycje – zauważa Łukasz Paryś, dodając, że wrocławianie coraz częściej wybierają miejsca z historią.

2015 r., zajezdnia tramwajowa przy ul. Słowiańskiej. Źródło: Columba livia / fotopolska.eu

Inwestor przypomina historię tego miejsca i podkreśla, że w dawnych czasach na terenie Nadodrza bogaci mieszczanie zakładali ogrody i tworzyli letnie posiadłości. Prawdziwy rozwój tych terenów nastąpił na początku XIX wieku, kiedy obszar włączono w granice miasta, wyburzając stare fortyfikacje. Wówczas w krajobrazie dzielnicy zaczęły pojawiać się kamienice, kościoły, zielone skwery i place.

Wojna nie zniszczyła tej części miasta, więc zaraz po niej swoją siedzibę miały tutaj pierwsze władze miasta, tu zaczął działać po wojnie pierwszy hotel, restauracja czy redakcja gazety. Okolica szybko zaczęła zapełniać się zakładami rzemieślników, kawiarenkami i maleńkimi sklepikami, stając się dla wrocławian synonimem zakupów.

Francuski deweloper we Wrocławiu

Zajezdnia Wrocław to druga inwestycja francuskiego dewelopera na Nadodrzu. Pierwszą jest Centreville – apartamentowiec z luksusowymi penthouse’ami przy ul. Drobnera. Pozostałe projekty Bouygues Immobilier we Wrocławiu to niedawno ukończony kompleks Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej oraz inwestycje mieszkaniowe przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, przy ul. Pięknej i przy parku Grabiszyńskim.

Bouygues Immobilier inwestuje także w Warszawie i Poznaniu. Od 2001 roku zrealizował w Polsce 32 inwestycje, w których oddał do użytku ok. 5 tysięcy mieszkań.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl