wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Wyróżniono najlepsze fasady

Reklama

Od kilku lat na konkurs Fasada Roku architekci, wykonawcy oraz inwestorzy zgłaszają swoje realizacje i walczą o tytuł najlepszej fasady. W tym roku do rywalizacji stanęło 211 budynków, z których Jury wybrało 4 zwycięzców i przyznało 9 wyróżnień. Wśród laureatów znalazły się dwa obiekty z Wrocławia - Inwestycja „Zatorska 59” oraz budynek wielorodzinny zlokalizowany przy ul. Powstańców Śląskich 143.

VII edycja konkursu Fasada Roku pod wieloma względami była wyjątkowa. Przede wszystkim po raz kolejny padł rekord ilości zgłoszonych obiektów. W pierwszej kategorii „Nowy budynek” – znalazło się 89 obiektów, w drugiej – „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji” – 44, w trzeciej – „Budynek z wielkiej płyty” – 46, a w czwartej – „Budynek po renowacji” – 32.

Jury złożone z wybitnych architektów, osób zawodowo związanych z branżą budowlaną, a także przedstawicieli mediów branżowych zwracało szczególną uwagę na zastosowane kolory i struktury na elewacji oraz ich kreatywne łączenie. Nagrodzono realizacje, które podkreślają charakter budynku oraz te, które w naturalny sposób wpisują się w otoczenie i nie burzą harmonii przestrzeni, w jakiej się znajdują.

W pierwszej kategorii „Nowy budynek” wyróżnienie zostało przyznane, za Inwestycję „Zatorska 59” z Wrocławia, dla spółki Triada Dom Wachowiak Śliwiak sp. j., będącej jednocześnie inwestorem, jak i wykonawcą obiektu. Autorem projektu jest Piotr Zybura z Chili House. O przyznaniu wyróżnienia zdecydowało umiejętne użycie środków ekspresji w formie i kolorze, dzięki czemu obiekt ten prezentuje się niezwykle dynamicznie i ciekawie. Proste proporcje pomiędzy poszczególnymi elementami kompozycyjnymi takimi, jak balkony i otworowania dodatkowo podkreślają elegancję budynku. Wybór stonowanego koloru i jedynie zaakcentowanie wybranych detali ciemniejszym odcieniem sprawiły, że fasada jest zrównoważona i gustowna.

Wyróżnienie w drugiej kategorii „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji” otrzymał obiekt wielorodzinny zlokalizowany we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 143. Do konkursu zgłosiła go autorka projektu architektonicznego arch. Katarzyna Kubsik oraz firma wykonawcza Nowoczesne Technologie Budownictwa Paweł Sojka. Inwestorem obiektu jest Wspólnota Mieszkaniowa. Według jury realizacja ta jest dobrym przykładem pomysłowego urozmaicenia wyglądu fasady poprzez zastosowanie minimalistycznych, ale efektownych środków wyrazu. Użyte detale architektoniczne pozwoliły podkreślić walory budynku przy jednoczesnym utrzymaniu pierwotnego charakteru obiektu. Doskonałe połączenie bieli elewacji z intensywnymi akcentami kolorystycznymi na balustradach pokazało, że modernizacja budynku pozwoliła nadać mu nowe oblicze.

Organizatorem konkursu Fasada Roku jest firma Baumit.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl