wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Primetric łączy siły z gigantem z USA. Tworzą narzędzie do zarządzania firmami

Primetric, twórca polskiego narzędzia do zarządzania obłożeniem pracowników i planowania wyników finansowych, został właśnie przejęty przez BigTime, amerykańską platformę do śledzenia czasu pracy, zarządzania projektami i fakturowania. Obie firmy mają wspólny cel: stworzyć numer jeden oprogramowania do automatyzacji usług profesjonalnych dla małych i średnich firm usługowych z całego świata.

Reklama

Wywodzący się z Wrocławia Primetric przyciągnął uwagę branżowego giganta swoim sukcesem na rynku europejskim. Z jego narzędzia do zarządzania obłożeniem pracowników i planowania wyników finansowych korzysta obecnie ponad 17 tys. użytkowników w piętnastu krajach.

Wyjątkowo szybki wzrost

Startup, współtworzony początkowo przez trzech założycieli: Zbigniewa Wantułę, Jędrzeja Anisiewicza i Arkadiusza Terpiłowskiego, w ciągu niespełna czterech lat urósł do ponad 30 pracowników. W tym miesięczny powtarzalny przychód spółki rósł średnio o ponad 190 proc. każdego roku. Po drodze projekt pozyskał również wsparcie trzech polskich funduszy inwestycyjnych: Tar Heel Capital Pathfinder, Unfold.vc oraz WP2 Investments.

W efekcie Primetric szybko stał się jednym z najbardziej zaawansowanych, a jednocześnie intuicyjnych rozwiązań do zarządzania obłożeniem pracowników i prognozowania wyników finansowych, wybieranym przez firmy usługowe. Pomaga menedżerom w podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych, zwiększając rentowność projektów i poprawiając ich rezultaty.

BigTime podziela naszą wizję, misję i wartości. Celem obu naszych firm jest dostarczanie klientom najwyższej klasy narzędzi wspierających rozwój biznesów usługowych. Łącząc siły będziemy w stanie zaoferować wszechstronny zakres funkcjonalności i jeszcze lepszą jakość usług.
Zbigniew Wantuła, Managing Partner w Primetric

Pozwolą spojrzeć na firmę z lotu ptaka

Połączenie dostarczanego przez BigTime oprogramowania wspierającego kluczowe aspekty operacyjne m.in. fakturowanie, śledzenie czasu pracy i zarządzanie projektami, z modułem do zarządzania obłożeniem pracowników i planowania finansowego opracowanym przez Primetric pozwoli zaoferować wartość firmom usługowym na każdym etapie rozwoju.

Narzędzie umożliwi managerom m.in. zarządzanie czasem i umiejętnościami pracowników, minimalizowanie ryzyka projektowego i finansowego poprzez tworzenie lepszych predykcji finansowych w oparciu o przypisanie pracowników do projektów, maksymalizację zysków oraz dokładny wgląd we wszystkie operacje.

BigTime ze swoją mocną pozycją rynkową i  zapleczem finansowym, wzmocnionym przez inwestycje topowych funduszy VC, pozwoli Primetric  dotrzeć do większego rynku oraz zaoferować obecnym użytkownikom nowe funkcjonalności odpowiadające na potrzeby rozwijających się biznesów.  Jednocześnie przejęcie zwiększy również udział BigTime w rynku i pozwoli spółce pozyskać nowych międzynarodowych klientów.

Wspólnie dotrą do 100 tys. użytkowników

Jak twierdzi Brian Saunders, założyciel i dyrektor generalny BigTime Software, to przejęcie wynika z naturalnego dopasowania zarówno dla BigTime, jak i Primetric, co czyni wspólny biznes silniejszym.

Oba produkty dostarczają najnowocześniejsze rozwiązania dostosowane do unikalnych potrzeb średniej wielkości firm świadczących profesjonalne usługi. Łącząc siły, poszerzamy wachlarz naszych możliwości i zaoferujemy klientom ujednolicone rozwiązanie usprawniające złożone przepływy pracy i zwiększające wartość w całym cyklu życia projektu.
Brian Saunders

Po połączeniu obie platformy będą docierać do ponad 100 tys. użytkowników w ponad 2800 firmach usługowych na świecie. Przejęcie nie zakłóci też normalnej działalności spółek.

Umowy zarówno z istniejącymi, jak i nowymi klientami pozostaną niezmienione w zakresie cen, zakresu i usług świadczonych klientom. Jednocześnie założyciele Primetic staną się kluczowymi partnerami operacyjnymi połączonej firmy, zachowując wpływ na kształt narzędzia w przyszłości.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl