wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prowadzisz startup? Zabierz głos w sprawie działalności tego ekosystemu w Polsce
Prezentacja ubiegłorocznego raportu  "Polskie startupy 2022". Startup Wrocław
Prezentacja ubiegłorocznego raportu "Polskie startupy 2022".

Analiza wpływu obecnych warunków gospodarczych na funkcjonowanie startupów, a także przedstawienie ich codziennej działalności oraz wyzwań z jakimi mają do czynienia, to cel ankiety, którą przeprowadza Fundacja Startup Poland. Warto wziąć w niej udział, również po to, by potwierdzić fakt, że Wrocław jest obecnie najważniejszym ośrodkiem startupowym w Polsce.

Reklama

Fundacja Startup Poland, będąc głosem ekosystemu startupowego w Polsce, już po raz siódmy przeprowadza ankietę wśród właścicieli startupów, aby zbadać ich obecną rzeczywistość biznesową na tle aktualnej sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie.

Powstanie ważny raport

Na podstawie uzyskanych odpowiedzi przygotowany zostanie raport „Polskie startupy 2023”, opisujący polskie środowisko startupowe. Jest on co roku opracowywany przez Fundację Startup Poland. To najważniejsze i najobszerniejsze zestawienie opisujące rynek polskich innowacyjnych biznesów. W dodatku najbardziej wyczekiwane, najczęściej cytowane przez krajowe i zagraniczne media oraz organizacje wspierające ekosystem startupowy w Polsce.

Raport ten co roku trafia do wielu instytucji w kraju i za granicą, przedsiębiorców, polityków, dziennikarzy oraz inwestorów z Polski, Europy i całego świata. Dociera również do managerów innowacji w największych korporacjach działających na polskim rynku. Nie tylko stymuluje ich zainteresowanie inwestycjami w technologie, ale też wskazuje, jak powinna wyglądać współpraca korporacji z innowatorami.

Jest też doskonałą okazją na pokazanie Wrocławia jako ważnego ośrodka startupowego. Tym bardziej, że w ubiegłym roku został okrzyknięty polską Doliną Krzemową.

Potrzebne lepsze prawo

Według przedstawicieli Startup Poland, dane zawarte w raporcie stanowią punkt odniesienia dla tych, którzy tworzą projekty ustaw lub programów finansowania innowacji. Trafia on bowiem na biurka decydentów wszystkich szczebli. Dlatego też organizatorzy przedsięwzięcia przekonują, że warto, aby rządzący poznali również opinie właścicieli startupów, którzy dzięki temu mogą mieć wpływ na otoczenie prawne w kraju. Ich doświadczenie daje narzędzia do tworzenia lepszego prawa, sprzyjającego funkcjonowaniu takich firm.

Aktualny raport można pobrać za darmo ze strony fundacji. Dotychczas raport „Polskie startupy 2021” pobrano ponad 2000 razy, a „Polskie startupy 2022" tylko w ciągu pierwszego półrocza tego roku już ponad 3000 razy.

Wystarczy jedynie 8 minut

Wszyscy właściciele młodych firm technologicznych, którzy chcą zabrać głos w sprawie rynku polskich startupów mogą już wypełnić ankietę na stronie Startup Poland. Mogą też podesłać link do niej innym startupom z naszego kraju. Ankietę można wypełniać do końca sierpnia 2023 roku.

Jak co roku spośród startupów, które wypełnią całą ankietę i zostawią namiary na siebie, wybranych zostanie kilka, które zostaną zaprezentowane w mediach społecznościowych Startup Poland. Dodatkowo 5 z nich będzie zaproszonych do Paryża na tegoroczny France Digital Day.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl