wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Liquid Technologies stawia na podbój rynków zagranicznych. Poznajcie receptę na sukces
Na zdjęciu pracownicy laboratorium (kobieta i mężczyzna). Pozyskane pieniądze zostały przeznaczone na badania i rozwój. Liquid Technologies
Na zdjęciu pracownicy laboratorium (kobieta i mężczyzna). Pozyskane pieniądze zostały przeznaczone na badania i rozwój.

Wrocławska spółka Liquid Technologies opracowuje nowoczesne produkty chemiczne do czyszczenia i odkażania powierzchni, które mają zastosowanie w branży kosmetycznej, klimatyzacyjnej oraz odnawialnych źródeł energii. Na ten cel firma pozyskała dofinansowanie w ramach projektu „Bon na innowacje”.

Reklama

Liquid Technologies to wrocławska firma zajmująca się produkcją preparatów czyszczących i odkażających do profesjonalnego użytku. Produkowane przez nią środki mają zastosowanie m.in. w czyszczeniu klimatyzacji i wentylacji, ale również wspierają procesy produkcyjno-technologiczne.

Na swój projekt pt. „Opracowanie innowacyjnych produktów chemii specjalistycznej do czyszczenia i odkażania powierzchni w różnych formach użytkowych do zastosowania w branżach kosmetycznej, HVAC (klimatyzacyjnej) i OZE” otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Bon na innowacje - wsparcie grantowe dolnośląskich przedsiębiorstw”.

Pieniądze na badania i rozwój

Celem projektu, który otrzymał grant w ramach konkursu ARAW, jest usługa badawczo-rozwojowa, która pozwoliła na opracowanie trzech innowacyjnych produktów - dwóch o potencjale biobójczym (w formie płynnej oraz w postaci tabletek o zwiększonym bezpieczeństwie użytkowania), a także nowego produktu czyszczącego dla branży odnawialnych źródeł energii. Produkty te są oparte o surowce naturalne o minimalnym szkodliwym oddziaływaniu na człowieka i środowisko. Dlatego do zbadania ich potencjału niezbędne było wykorzystanie specjalistycznych metod i zaawansowanej aparatury badawczej. Dwa z nich stanowią nowość w kraju, a jeden jest innowacją na skalę międzynarodową.

Zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w programie ze względu na unikalną możliwość intensyfikacji współpracy naszej firmy z jednostkami badawczymi. „Bon na innowacje” umożliwił nam pozyskanie niezbędnej wiedzy technologicznej do wprowadzenia nowych produktów z wykorzystaniem naturalnych surowców, które będą bezpieczniejsze w stosowaniu od tradycyjnych preparatów.
Daniel Strub, współwłaściciel oraz Członek Zarządu Liquid Technologies sp. z o.o.

W planach podbój rynków zagranicznych

Firma Liquid Technologies obecnie działa na rynku polskim, jednak docelowo planuje rozwinąć kanały dystrybucji również za granicą, m.in. w Niemczech oraz Arabii Saudyjskiej. Zamierza także rozszerzyć ofertę produktową o nowe preparaty do czyszczenia i dezynfekcji w nowych branżach m.in. budowlanej, weterynaryjnej czy kosmetycznej.

Projekt „Bon na innowacje” prowadzony jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA i jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl