wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Liquid Technologies stawia na podbój rynków zagranicznych. Poznajcie receptę na sukces
Na zdjęciu pracownicy laboratorium (kobieta i mężczyzna). Pozyskane pieniądze zostały przeznaczone na badania i rozwój. Liquid Technologies
Na zdjęciu pracownicy laboratorium (kobieta i mężczyzna). Pozyskane pieniądze zostały przeznaczone na badania i rozwój.

Wrocławska spółka Liquid Technologies opracowuje nowoczesne produkty chemiczne do czyszczenia i odkażania powierzchni, które mają zastosowanie w branży kosmetycznej, klimatyzacyjnej oraz odnawialnych źródeł energii. Na ten cel firma pozyskała dofinansowanie w ramach projektu „Bon na innowacje”.

Reklama

Liquid Technologies to wrocławska firma zajmująca się produkcją preparatów czyszczących i odkażających do profesjonalnego użytku. Produkowane przez nią środki mają zastosowanie m.in. w czyszczeniu klimatyzacji i wentylacji, ale również wspierają procesy produkcyjno-technologiczne.

Na swój projekt pt. „Opracowanie innowacyjnych produktów chemii specjalistycznej do czyszczenia i odkażania powierzchni w różnych formach użytkowych do zastosowania w branżach kosmetycznej, HVAC (klimatyzacyjnej) i OZE” otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Bon na innowacje - wsparcie grantowe dolnośląskich przedsiębiorstw”.

Pieniądze na badania i rozwój

Celem projektu, który otrzymał grant w ramach konkursu ARAW, jest usługa badawczo-rozwojowa, która pozwoliła na opracowanie trzech innowacyjnych produktów - dwóch o potencjale biobójczym (w formie płynnej oraz w postaci tabletek o zwiększonym bezpieczeństwie użytkowania), a także nowego produktu czyszczącego dla branży odnawialnych źródeł energii. Produkty te są oparte o surowce naturalne o minimalnym szkodliwym oddziaływaniu na człowieka i środowisko. Dlatego do zbadania ich potencjału niezbędne było wykorzystanie specjalistycznych metod i zaawansowanej aparatury badawczej. Dwa z nich stanowią nowość w kraju, a jeden jest innowacją na skalę międzynarodową.

Zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w programie ze względu na unikalną możliwość intensyfikacji współpracy naszej firmy z jednostkami badawczymi. „Bon na innowacje” umożliwił nam pozyskanie niezbędnej wiedzy technologicznej do wprowadzenia nowych produktów z wykorzystaniem naturalnych surowców, które będą bezpieczniejsze w stosowaniu od tradycyjnych preparatów.
Daniel Strub, współwłaściciel oraz Członek Zarządu Liquid Technologies sp. z o.o.

W planach podbój rynków zagranicznych

Firma Liquid Technologies obecnie działa na rynku polskim, jednak docelowo planuje rozwinąć kanały dystrybucji również za granicą, m.in. w Niemczech oraz Arabii Saudyjskiej. Zamierza także rozszerzyć ofertę produktową o nowe preparaty do czyszczenia i dezynfekcji w nowych branżach m.in. budowlanej, weterynaryjnej czy kosmetycznej.

Projekt „Bon na innowacje” prowadzony jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA i jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl