wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Najważniejsze biznesowe wydarzenie. Każdy może przyjść
Mężczyźni i kobiety w laboratorium, w tle panorama Wrocławia WPT
Mężczyźni i kobiety w laboratorium, w tle panorama Wrocławia

Za co odpowiedzialny jest wrocławski biznes, nad czym pracują wrocławscy przedsiębiorcy i czym jest dla nich innowacja? Dowiemy się tego już 23 listopada 2023 roku podczas II edycji Konferencji Wrocław jest Przedsiębiorczy.

Reklama

Organizatorem konferencji, odbywającej się pod patronatem Miasta Wrocław, jest Wrocławski Park Technologiczny.

Wrocław jest przedsiębiorczy - pod tym hasłem już po raz drugi spotkamy się na konferencji organizowanej przez WPT. Pierwsza edycja wydarzenia, która odbyła się wiosną 2022 roku, przyciągnęła licznych reprezentantów wrocławskiego środowiska biznesowego i naukowego. W tym roku liczymy na jeszcze większą frekwencję
Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Wrocław jest Przedsiębiorczy. Program konferencji

– Przed nami ważne dyskusje i inspirujące pitchingi. Wspólnie z wrocławskimi innowatorami na nowo odkryjemy potencjał naszego miasta i przekonamy się, jak ogromna kreatywność drzemie we Wrocławiu. Zapraszam Was, na kolejną edycję konferencji, pełną różnorodnych tematów związanych z przedsiębiorczością! – dodaje Maciej Potocki.

W agendzie II Konferencji Wrocław jest przedsiębiorczy, znajdują się rozmowy ekspertów o znaczeniu społecznej odpowiedzialności biznesu, sesje inspiracji z pitchingami innowacyjnych wrocławskich pomysłów oraz dyskusje o cyfryzacji i roli innowacji w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej i technologicznej.

Pierwsza część konferencji będzie poświęcona społecznej odpowiedzialności wrocławskiego biznesu. Zaczniemy od raportu „Odpowiedzialni za przyszłość”, wydanego przez WPT, Fundację Pro Mathematica i Insight, i uzupełnimy go panelem dyskusyjnym pod hasłem „Za co odpowiedzialny jest wrocławski biznes?”, w którym wezmą udział przedstawiciele m.in. WPT, Credit Agricole, MPWiK Wrocław i Uniwersytetu Merito. Pokazana zostanie również rola wspierania młodych wrocławskich talentów.

Cyfrowy Wrocław. Europejski Hub Innowacji Cyfrowych

W trakcie konferencji swoją premierę będzie miał projekt Wro4digITal, czyli Europejski Hub Innowacji Cyfrowych (EDIH) z Wrocławia, utworzony przez konsorcjum 22 instytucji oferujących kompleksowe wsparcie w procesie transformacji cyfrowej.

Dolnośląskie firmy oraz jednostki administracji publicznej będą mogły w ramach niego korzystać z nieodpłatnych usług eksperckich i zmodernizować sposób produkcji lub świadczenia usług zgodnie z obecnymi trendami cyfryzacyjnymi. O roli cyfryzacji w biznesie, w panelu dyskusyjnym „Cyfrowy Wrocław”, będą dyskutować przedstawiciele firm Kyndryl, Columb Technologies / Taxxo, Identt i Politechniki Wrocławskiej.

Czym jest dziś innowacja? Odpowiedź na konferencji Wrocław jest Przedsiębiorczy

Całości programu konferencji dopełni panel dyskusyjny pod hasłem „Czym jest dziś innowacja?” z udziałem przedstawicieli WPD Pharmaceuticals, Healthcann, GREEN SEQUEST i Unitem Mower oraz dwie sesje inspiracji pokazujące co napędza wrocławską przedsiębiorczość z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Ekonomicznego, Kolejkowa, LightApply i Fundacji Imago.

Wrocław jest Przedsiębiorczy. Termin konferencji. Rejestracja. Przyjść może każdy

Konferencja odbędzie się 23.11.2023 roku we Wrocławskim Parku Technologicznym, w budynku DELTA przy ul. Duńskiej 9. Udział jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona, dlatego wymagana jest rejestracja na stronie internetowej konferencji Wrocław jest Przedsiębiorczy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl