wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław chce przystąpić do międzynarodowej Sieci Délice
„Europa na widelcu” we Wrocławiu www.wroclaw.pl
„Europa na widelcu” we Wrocławiu

Wzmocnienie rynku żywności i gastronomii jako narzędzia zrównoważonego rozwoju – stawiają sobie za cel członkowie Sieci Délice. W tym międzynarodowym gronie jest 31 metropolii z całego świata. Wrocław będzie pierwszym członkiem z Polski i Europy Środkowej. Miasto, chce w ten sposób wspierać przedsiębiorców z branży gastronomicznej, ułatwić im promocję, edukację i nawiązywanie kontaktów biznesowych

Délice (The City Network on Food & Gastronomy – Sieć Miast na rzecz Żywności i Gastronomii) tworzy warunki do wymiany wiedzy i doświadczeń, ułatwia nawiązywanie partnerstw i realizację projektów międzynarodowych, koordynuje wspólne działania w kwestiach związanych z:

  • kulturą żywności – niezbędnym aspektem tożsamości miast, który należy chronić;
  • sektorem żywnościowym – siłą napędową rozwoju gospodarczego;
  • rynkiem spożywczym – w aspekcie międzynarodowego zasięgu i wpływu;
  • polityką żywnościową – narzędziem mającym na celu poprawę jakości życia.

Członkostwo Wrocławia w Sieci Délice to także umocnienie miasta na arenie międzynarodowej oraz promocja lokalnych wydarzeń gastronomicznych.

Wrocław w Sieci Délice

Sieć Délice powstała w 2007 r. w Lyon we Francji. Należy do niej 31 miast z 5 kontynentów, m.in.: Buenos Aires, Chicago, Montreal, Cape Town, Hong Kong, Barcelona, Birmingham, Lizbona, Bordeaux, Lipsk, Bruksela, Ryga. Stolica Dolnego Śląska będzie pierwszym członkiem Sieci z Polski i Europy Środkowej. O przystąpieniu do Délice Network zdecydują radni na sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 24 lutego br.

Délice Network – wsparcie branży gastronomicznej

Przedstawiciele Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia podkreślają, że udział w Sieci Délice stanowi realne wsparcie przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Współpraca z innymi miastami partnerskimi Sieci Délice będzie ponadto jednym z narzędzi do budowania marki gastronomicznej, umocnienia Wrocławia na arenie międzynarodowej oraz promocji miejskich wydarzeń gastronomicznych np. „Europy na Widelcu” czy „Jarmarku Bożonarodzeniowego” oraz inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem miasta.

Chcemy wprowadzić Wrocław na międzynarodowe szlaki kulinarne, dzielić się wiedzą i doświadczeniami z innymi metropoliami – przede wszystkim w zakresie wzmacniania lokalnej gastronomii. Jestem przekonana, że w Sieci Délice będziemy rozwijać innowacyjne pomysły, które pomogą stawić czoła wyzwaniom rynku. Délice to możliwość tworzenia partnerstw, korzystania z doświadczeń praktyków z różnych krajów, uczestnictwa w profesjonalnych warsztatach, stałego śledzenia trendów. Wrocław – podobnie jak nasza kuchnia – jest wielokulturowy, otwarty i nowoczesny i tak chcemy go promować na świecie

Małgorzata Golak, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia.

Délice Network – promocja Wrocławia

Członkostwo Wrocławia w Sieci Délice zyskało poparcie Wrocławskiej Rady Gastronomii, której członkami są przedstawiciele wrocławskiej branży gastronomicznej.

To, doskonała okazja do pokazania kulinarnej historii Wrocławia i Dolnego Śląska i podzielenia się naszymi doświadczeniami z innymi ludźmi. Udział w Sieci Délice może nam także ułatwić dotarcie do lokalnych dostawców stawiających na lepsze i ekologiczne produkty

Anna i Krzysztof Zychowie, właściciele restauracji „Cuda Na Kiju” i pubu „Sielanka” we Wrocławiu.
Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2021 Fot. Tomasz Hołod, www.wroclaw.pl
Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2021

Jolanta Jurkowlaniec, właścicielka wrocławskiej restauracji „Dinette” dodaje, że Wrocław jest postrzegany jako miasto spotkań, a najlepiej spotykać się przy stole.

W ciągu ostatnich 10 lat oferta gastronomiczna Wrocławia bardzo się rozwinęła. Udział w Délice Network może podtrzymać tę tendencję. To także szansa na rozwój całej branży i świadczonych przez nas usług, a to przekłada się także na jakość życia mieszkańców

Jolanta Jurkowlaniec, właścicielka restauracji „Dinette”.

Przystąpienie do Sieci Délice wpisuje się w realizację celów Strategii Wrocław 2030 (chodzi m.in. o poprawę pozycji miasta w międzynarodowych rankingach) oraz Strategii Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Wrocławia, poprzez wsparcie w umiędzynarodowieniu działalności wrocławskich przedsiębiorców.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl