wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wolves Summit – Wrocław gospodarzem wielkiej konferencji technologicznej
Wolves Summit – Wrocław gospodarzem wielkiej konferencji technologicznej Wolves Summit

Inwestorzy, założyciele startupów, przedstawiciele funduszy venture capital czy globalnych korporacji spotkają się 24-25 marca 2021 r. na Wolves Summit. To jedno z największych wydarzeń technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ze względu na pandemię zorganizowane zostanie całkowicie online, ale będzie realizowane z Wrocławia.

Wolves Summit – platforma do robienia biznesu

Na Wolves Summit od lat spotykają się inwestorzy, założyciele startupów, przedstawiciele funduszy venture capital czy globalnych korporacji. Poza posłuchaniem wystąpień merytorycznych można tu zobaczyć prezentacje innowacyjnych firm, a przede wszystkim umówić się na wiele spotkań jeden na jeden. Dlatego właśnie Wolves Summit postrzegane jest jako platforma do robienia biznesu.

Każda edycja wydarzenia przyciąga około 2,5 tys. uczestników z 80 krajów. Tworzą oni między sobą wartościowe relację, robią interesy i wzajemnie się inspirują. Jako organizatorzy pokazujemy, że event z wartościowym networkingem można stworzyć wyłącznie online, za pomocą platformy Hopin

Michael Chaffe wiceprezes Wolves Summit

Wolves Summit – tysiąc startupów

Część merytoryczna potrwa dwa dni 24 i 25 marca 2021 r.

  • W sumie w wydarzeniu weźmie udział ponad tysiąc startupów.
  • Uczestnicy będą mogli posłuchać prelekcji mi.n. Mariji Gabriel – Komisarz Komisji Europejskiej ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży czy, Andrew Macadama związanego z inicjatywą Microsoft for Startups czy Anny Clunes Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

Ambasada będzie miała także własną scenę, gdzie wirtualnie obecni będą przedstawiciele firm oraz akceleratorów ze Zjednoczonego Królestwa.

Wielka Brytania jest naturalnym miejscem do rozwoju wielu biznesów technologicznych. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, ze względu na szeroki dostęp do kapitału wysokiego ryzyka, który może innowacyjne projekty finansować, a po drugie ze względu dostęp do światowych talentów prowadzących przełomowe badania

Anna Clunes Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce

The Great Pitch Contest – konkurs dla startupów

W czasie Wolves Summit odbędzie się także The Great Pitch Contest, czyli konkurs dla najbardziej obiecujących startupów. Weźmie w nim udział aż 100 młodych firm technologicznych, dwa razy więcej niż w poprzednich edycjach.

Zwycięzcy będą mogli wystąpić w serii imprez Innovation World Cup (w kategorii IoT i Healthcare) oraz podczas „Pitch to London” organizowanego przez Fundację PLUGin.

Wolves Summit Wrocław

W tym roku po raz pierwszy Wolves Summit odbędzie się we Wrocławiu, a konkretnie w Concordia Design Wrocław na Wyspie Słodowej. Centrum eventowe Concordii zamieni się na czas wydarzenia w studio, które pozwoli łączyć z prelegentami w wielu krajach. Bilety i program Wolves Summit

Konferencja Wolves Summit od kilku lat jest napędzana energią zespołu, związanego na co dzień z Wrocławiem. Cieszymy się, że wydarzenie o międzynarodowej skali będzie realizowane właśnie w naszym mieście i w naszym budynku. Liczymy również, że to dopiero początek owocnej współpracy pomiędzy Wolves Summit i Concordią.

Ewa Kaucz, dyrektor zarządzająca Concordia Design Wrocław

Concordia Design Wrocław

Otwarta w 2020 r. Concordia Design Wrocław to centrum kreatywności i biznesu. Concordia powstała w wyremontowanej i przebudowanej kamienicy na Wyspie Słodowej 7. Walory budynku doceniono w lutym 2021 r. w prestiżowym konkursie architektonicznym ArchDaily: Concordia Design Wrocław z nagrodą „Building of the Year”. Wyjątkowa inwestycja na świecie.

CDW/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl