wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Concordia Design Wrocław źródło: inwestor
Concordia Design Wrocław

Kamienica na Wyspie Słodowej 7 to już teraz Concordia Design Wrocław. Powstało centrum kreatywności i biznesu. Koszt, trwającej półtora roku inwestycji to ponad 46 mln zł. Przedstawiciele inwestora podkreślają, że w budynku pracują już przedstawiciele pierwszych firm. Gdy tylko pozwoli na to w pełni sytuacja epidemiologiczna, budynek będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców.

Reklama

Z kamienicy wybudowanej w 1845 r. przy ul. Wyspa Słodowa 7 zostały tylko ściany szczytowe. Wchodząc do budynku od strony mostu Młyńskiego nie zobaczymy już klatki schodowej, kolejnych pięter i mieszkań – jest duży, otwarty hol sięgający czwartej kondygnacji. To będzie miejsce, spotkań, wystaw i koncertów.

Otwarta, przeszklona przestrzeń z widokiem na wyspę jest też z drugiej strony budynku, tam znajdzie się część gastronomiczna. W środku obiektu, zaplanowano pomieszczenia dla coworkingu i samodzielnych biur, w sumie miejsca wystarczy dla ok. 400 osób.

– Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli zaprosić wrocławian do zjedzenia czegoś dobrego w restauracjach czy do wypicia koktajlu na tarasie – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design. –– Na razie, ze względu na epidemię koronawirusa, skupiliśmy się na pomocy firmom obecnym w naszym hubie biznesu. Zależało nam, by bez przeszkód mogły rozpocząć one działalność w bezpiecznych i komfortowych warunkach – dodaje Voelkel-Krokowicz.

Concordia Design Wrocław

Budynek, który zaprojektowali – pracownia architektoniczna MVRDV oraz wrocławskie Q2Studio, jest już gotowy. W środku Alicja Biała – ilustratorka, graficzka i artystka wizualna – tworzy ogromny, kolorowy mural, który będzie jednym z elementów charakterystycznych inwestycji.

Hub biznesu

Jako pierwszy działalność rozpoczął tamtejszy hub biznesu, który docelowo stanie się miejscem pracy dla blisko 400 osób. Na bazie biur serwisowanych i coworkingu powstanie społeczność, oparta o wymianę wiedzy, doświadczeń i kontaktów. W planach jest również zapraszanie na spotkania znanych przedsiębiorców, innowatorów oraz międzynarodowych ekspertów.

– Chcemy przyciągać ludzi z fantastycznymi pomysłami i pomóc im w rozwoju biznesu poprzez autorski program szkoleniowy. Poprowadzą go specjaliści z konsultingu Concordia Design, którzy pracowali z takimi markami jak Volkswagen, Carlsberg czy PKO S.A., a teraz wesprą również wrocławskie firmy technologiczne  – zapowiada Ewa Voelkel-Krokowicz.

Concordia Design Wrocław już działa

Jednym z pierwszych najemców Concordia Design na Wyspie Słodowej jest Boldare – polska firma zajmująca się projektowaniem i rozwojem produktów cyfrowych oraz transformacją cyfrową biznesów. Jej specjaliści tworzą platformy internetowe, aplikacje i niestandardowe rozwiązania programistyczne dla klientów na całym świecie.

Concordia Design Wrocław na dachu ma przeszklony taras 

Wśród partnerów Boldare znalazły się takie marki jak m.in. Tauron Polska Energia, niemiecki Sonnen czy francuski BlaBlaCar, który ma 70 mln użytkowników w 22 krajach.

– Boldare jest firmą holakratyczną, co oznacza, że hierarchia w organizacji jest płaska: nie ma w niej menedżerów, a nasi pracownicy mają dużą samodzielność w podejmowaniu decyzji. Jednocześnie decyzje te są wynikiem współpracy, co sprawia, że nasi pracownicy potrzebują dedykowanej przestrzeni, która daje im możliwość interakcji i wymiany pomysłów. Concordia Design Wrocław taką przestrzeń zapewnia – mówi Łukasz Nowakowski, CFO Boldare.

Innym najemcą budynku na Wyspie Słodowej jest Ladder Digital. Firma specjalizuje się w wykorzystaniu marketingu cyfrowego do zwielokrotnienia wzrostu biznesowego swoich klientów. Ladder Digital wywodzi się z Nowego Jorku, działa w Londynie i Austin, ale największy zespół ma we Wrocławiu.

– Zdecydowaliśmy się na przeniesienie do Concordia Design Wrocław, z uwagi na świetną lokalizację, przekonały nas również projekty wnętrz - jasne i świeże. Znamy osoby pracujące w hubie i wiemy, że potrafią zbudować prawdziwą biznesową społeczność – mówi Tomasz Duda, który w Ladder Digital odpowiada za rozwój biznesu, HR, finanse i rekrutacje.   

Concordia Design Wrocław

Ewa Kaucz, dyrektor zarządzająca Concordia Design Wrocław: – Jako Concordia jesteśmy w trakcie obiecujących rozmów z wieloma firmami i instytucjami. Obecny czas wykorzystamy na doprecyzowanie szczegółów współpracy, tak  by w dłuższej perspektywie stać się ważnym partnerem dla wrocławskiego środowiska kulturalnego, biznesowego czy akademickiego.

Inwestycja za 46 mln zł

Inwestycję Concordia Design prowadzi spółka Pro Design właściciel Concordii Design – centrum designu w Poznaniu. Wrocławskie centrum to ich drugie w Polsce. Pierwsze, od blisko 10 lat prowadzone jest w odrestaurowanej, starej drukarni w centrum Poznania.

Concordia Design Wrocław

Całość wrocławskiej inwestycji kosztowała ponad 46 mln zł, z czego blisko 16 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy ruszyły pod koniec sierpnia 2018 r. W styczniu 2019 r. informowaliśmy o zakończeniu prac archeologicznych i rozbiórkowych w kamienicy. We wrześniu ubiegłego roku, inwestor po raz ostatni zaprosił dziennikarzy na teren budowy i wówczas informował, że na listopadzie 2019 r. zakończy roboty budowlane, a kolejne miesiące poświęci na prace wykończeniowe.

Czytaj także: Wyspa Słodowa 7. Gmina sprzedała kamienicę za 9,5 mln zł. 

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl