www.wroclaw.pl

  Concordia Design Wrocław z nagrodą „Building of the Year”. Wyjątkowa inwestycja na świecie

  Concordia Design Wrocław otrzymała nagrodę w konkursie „Building of the Year” organizowanym przez ArchDaily – to największa na świecie platforma architektoniczna. Budynek z Wyspy Słodowej doceniono w kategorii „biura”. Tym samym znalazł się on wśród 15 wyjątkowych inwestycji na świecie.

  Concordia Design Wrocław Fot. inwestor
  Concordia Design Wrocław

  O tym, że Concordia Design Wrocław czyli kamienica na Wyspie Słodowej 7 walczy w międzynarodowym konkursie „Building of the Year” organizowanym przez ArchDaily informowaliśmy naszych czytelników na początku lutego. Budynek zaprojektowany przez pracownię MVRDV wybrano jednym z pięciu najlepszych na świecie w kategorii „biura”. W piątek, 19 lutego ogłoszono, że Concordia otrzymała nagrodę "Building of the Year 2021". Wśród zwycięzców, obok Wrocławia, są inwestycje z m.in.: USA, Indonezji, Wielkiej Brytanii, Chin i Meksyku.

  Nasza przestrzeń została doceniona w kategorii biura i tym samym znalazła się wśród 15 wyjątkowych inwestycji na świecie. W głosowaniu wzięło udział 200 tys. osób. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy i wsparcie. Nie tylko w czasie konkursu

  informują przedstawiciele Concordia Design Wrocław na swoim profilu facebookowym
  Ten projekt ma światowy potencjał. Wszyscy to czujemy, poczują to też przyszli użytkownicy i ci którzy będą Wyspę Słodową odwiedzać. Podróżujemy po Europie, po świecie i wiemy, że takich unikatowych miejsc łączących tradycję z nowoczesnością zbyt wiele nie ma

  mówił na otwarciu Concordii prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

  15 najlepszych budynków na świecie

  Na inwestycję z Wyspy Słodowej można było głosować do 18 lutego. Dzień później zostali ogłoszeni światowi zwycięzcy w każdej z 15 kategorii.

  Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design Wrocław podkreśla, że znalezienie się wśród 15 najlepszych budynków na świecie i wygranie swojej kategorii, to niesamowite uczucie i wielki sukces.

  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli – nie tylko w konkursie, ale także przez cały proces realizacji inwestycji. Od początku uważaliśmy, że wrocławska Concordia dzięki projektowi MVRDV czy unikalnej lokalizacji na Wyspie Słodowej, jest wyjątkowa. Cieszymy się, że potwierdziły to także głosy fanów architektury z całego świata

  mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design Wrocław

  Zdaniem właścicielki równie wielkim sukcesem, jak zwycięstwo w międzynarodowym konkursie, jest fakt, że Concordia stała się dla wrocławian miejscem pracy i – wtedy kiedy to możliwe – spędzania czasu wolnego.

   – Pandemia utrudniła nam zadanie, ale w samym budynku oraz wokół naszych projektów już udało się stworzyć prawdziwą społeczność osób kreatywnych i przedsiębiorczych. Będziemy chcieli ją wzmacniać i rozwijać w kolejnych miesiącach – deklaruje Voelkel-Krokowicz.

  Concordia w doborowym gronie

  Przedstawiciele Concordia Design Wrocław podkreślają, że w finale kategorii „biura” oprócz nich byli jeszcze: Summers Office Building w Buenos Aires, kampus koncernu Axel Springer w Berlinie, Neri&Hu and Design Republic's New Home w Szanghaju czy siedziba główna grupy Le Monde w Paryżu.

  – Widać, że nasza konkurencja to budynki zaprojektowane dla gigantów biznesu przez najlepsze pracownie na świecie. Cieszymy się, że w tym gronie znalazła się także Concordia ze swoją niepowtarzalną architekturą, lokalizacją i klimatem – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz.

  Centrum kreatywności i biznesu

  Otwarta w 2020 r. Concordia Design Wrocław to centrum kreatywności i biznesu. Concordia powstała w wyremontowanej i przebudowanej kamienicy na Wyspie Słodowej 7. 

  Za projekt odpowiada MVRDV – jedno z najlepszych biur architektonicznych w Europie, natomiast głównymi wykonawcami było konsorcjum firm Demiurg i Wegner.

  Michał Karbowiak z Concordii Design Wrocław podkreśla, że inwestycja łączy w sobie przestrzeń odrestaurowanej XIX-wiecznej kamienicy i nowoczesną część przystosowaną do nowych funkcjonalności.

  Mamy przeszkloną przestrzeń gastronomiczną, biura i coworking, a także kompleksowe centrum eventowe. Atutem obiektu jest także otwarty taras z pięknym widokiem na miasto, a elementem wyróżniającym gigantyczny mural Alicji Białej

  Michał Karbowiak, Concordia Design Wrocław

  Na co dzień w Concordii pracują przedstawiciele ponad 70 firm, online lub hybrydowo odbywają się także różnego rodzaju eventy. Po ustaniu obostrzeń, inwestycja ponownie stanie się miejscem do spędzania czasu wolnego przez wrocławian i turystów.

  Największa na świecie platforma architektoniczna

  ArchDaily to portal o architekturze, który miesięcznie notuje ponad 13 mln wizyt, ma miliony fanów w mediach społecznościowych. Jego użytkownicy w konkursie “Building of the Year” oddali przez dwa tygodnie ponad 150 tys. głosów. Dzięki temu z 4,5 tys. projektów wybrano finałowe propozycje.