wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ponad 230 mln euro zdobyli w ciągu 5 lat finaliści Wolves Summit. W maju kolejne spotkanie
Wolves Summit to miejsce, gdzie startupy mają szansę pozyskać naprawdę duże środki na  swój rozwój. Wolves Summit
Wolves Summit to miejsce, gdzie startupy mają szansę pozyskać naprawdę duże środki na swój rozwój.

Od 2016 do 2021 roku 73 finalistów Wolves Summit Great Pitch Contest pozyskało 232 mln euro finansowania na swoje projekty od obecnych na festiwalu inwestorów. W tym roku Wolves Summit powraca do Wrocławia po sukcesach odniesionych w Londynie i Wiedniu. To jeden z najbardziej efektywnych networkingów dla startupów, inwestorów i korporacji. Tym razem odbywać się będzie od 23 do 25 maja .

Reklama

Wolves Summit pełni rolę źródła projektów technologicznych i cyfrowego centrum innowacji dla inwestorów i korporacji. Od 2015 roku wzięło w nim udział ponad 29 tys. uczestników z 90 krajów. Wśród nich znalazło się prawie 10 tys. startupów i 3,5 tys. inwestorów. Majowy festiwal, który odbędzie się we Wrocławiu, obfitować będzie w możliwości nawiązywania kontaktów oraz budowania relacji z inwestorami.

Spotkania przynoszące wymierne korzyści dla rozwoju biznesu

Jak twierdzą organizatorzy wydarzenia Wolves Summit słynie z wyjątkowych możliwości nawiązywania kontaktów, które konsekwentnie przynoszą wymierne rezultaty, nawet w czasach, gdy finansowanie startupów spowalnia w Europie i w Polsce.

Wolves Summit to więcej niż kolejna konferencja o nowych technologiach. To miejsce spotkań pasjonatów innowacji i inwestorów, którzy we Wrocławiu, Londynie czy Wiedniu mogą nawiązywać relacje kluczowe dla rozwoju i skalowania biznesu. Jakość networkingu dla startupów, korporacji i inwestorów, jest tu bezkonkurencyjna, a partnerstwa i transakcje, które wynikają z tych połączeń, świadczą o sukcesie festiwalu.
Michael Chaffe, CEO Wolves Summit

Jedna rozmowa warta 3,5 mln złotych

Dowodem na skalę przedsięwzięcia jest liczba spotkań odbywających się w ciągu tego wydarzenia. Przez lata na festiwalu odbyło się ich ponad 45 tysięcy. Wśród nich rozmowa, która doprowadziła do wartej 3,5 mln złotych inwestycji w brytyjski startup Subly, wspierający automatyczne generowanie i tłumaczenia napisów.

Tym razem najbardziej obiecujących startupów szukać będą przedstawiciele Antlera, globalnego akceleratora z siedzibą w Singapurze. Tegoroczne wydarzenie będzie gościć przedstawicieli Invest Hong Kong, Google, European Innovation Council, European Innovation Fund, Microsoft oraz SODA. 

Porozmawiają o deep techu, smart city i startupach w czasach kryzysu

W tegorocznej edycji zaplanowano dedykowane sesje dla deep techu, smart city, inwestorów zorientowanych społecznie i startupów rozwijanych w czasach kryzysu. Wolves Summit pokazuje również historie sukcesu, oferując m.in.:

  • Expo Zone - największą strefę wystawową w historii Wolves Summit
  • Great Pitch Contest - konkurs dla innowacyjnych projektów, w którym o tytuł najlepszego startupu powalczy 50 półfinalistów w tematycznych ścieżkach
  • Corporate Innovation Challenges & Side Events - inicjatywy wspierające ekosystem w czasach kryzysów na potrzeby stabilnej przyszłości
  • Talent Matchmaking - możliwość spotkania z potencjalnymi współzałożycielami lub pracodawcami.

Wolves Summit nie tylko we Wrocławiu

Wolves Summit organizuje także całoroczne wydarzenia technologiczne w Polsce, Austrii i Wielkiej Brytanii. Od 2020 roku odbyło się ponad 100 wirtualnych wydarzeń dla największych światowych marek: Panasonic, Organizacji Narodów Zjednoczonych, Departamentu Handlu Międzynarodowego. W 2021 roku zespół zaczął wspierać korporacje, takie jak LG Electronics, PwC, Garage+, Economic Development Board w Singapurze w adresowaniu wyzwań w zakresie innowacji. 

W tym roku Wolves Summit odbędzie się w dniach 23-25 maja we Wrocławiu. Więcej informacji na temat festiwalu znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl