wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wolves Summit 2022

Przedsiębiorcy, właściciele startupów, przedstawiciele korporacji, a także rekruterzy poszukujący ambitnych i utalentowanych osób, spotkali się podczas międzynarodowego festiwalu Wolves Summit 2022, który rozpoczął się właśnie we Wrocławiu. Wydarzenie potrwa do 27 maja br.

Reklama

We Wrocławskim Centrum Kongresowym rozpoczął się międzynarodowy festiwal Wolves Summit 2022, który potrwa cztery dni. Natomiast 26 maja odbędzie się tu także Startup Wroclaw: Evolutions - duże wydarzenie biznesowe, które jest miejscem rozmów o dobrych praktykach w tworzeniu i rozwijaniu firmy lub produktów, wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z pozyskiwaniem nowych klientów oraz budowaniem dobrych relacji biznesowych.

Mam nadzieję, że rozpoczynające się właśnie spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wielu interesujących dyskusji o ciekawych przedsięwzięciach, a także da możliwość znalezienia prawdziwych talentów. Wrocław ma nie tylko niesamowitą historię, ale również świetne perspektywy i młodego ducha, dlatego sądzę, że jest najlepszym miejscem na organizację takiego spotkania. Działa tu z sukcesem dużo lokalnych i międzynarodowych przedsiębiorstw, studiuje wielu utalentowanych młodych ludzi, działa też wiele startupów i inwestorów, którzy poszukują najlepszych szans na ulokowanie swojego kapitału. To wszystko jest efektem trzydziestu lat ciężkiej pracy, dobrego zarządzania i bardzo dobrych decyzji. Dlatego jestem bardzo dumny z Wrocławia i sądzę, że jego międzynarodowa pozycja jest jedną z najwyższych na świecie. Potwierdzają to liczne rankingi dotyczące możliwości rozwijania i prowadzenia biznesu, jakości życia i rozwoju startupów. Mam nadzieję, że uczestnicy rozpoczynającego się właśnie spotkania, bardzo ciekawie i inspirująco spędzą czas w naszym mieście, a może zechcą też zostać tu na dłużej.
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Duże szanse na znalezienie inwestora

Na Wolves Summit pojawiło się wielu przedstawicieli startupów działających w obszarze nowych technologii i innowacji, dla których jest to szansa na zaprezentowanie swoich projektów i nawiązanie wielu interesujących kontaktów z innymi firmami i inwestorami.

Bierzemy udział w tym wydarzeniu, ponieważ jesteśmy startupem i poszukujemy kolejnej rundy finansowej. Chcemy się rozwijać i wyjść z naszym pomysłem poza granice naszego kraju. Uważam, że to spotkanie jest dość efektywną formą współpracy, pozwalającą na nawiązanie kontaktów z funduszami inwestycyjnymi oraz światem startupów, z którymi można później współpracować i rozwijać swój biznes.
Wiktor Krzeszewski z mTap Smart City

100 prelegentów i 70 startupów

W trakcie czterodniowego wydarzenia niemal 100 prelegentów z całego świata podzieli się wiedzą z takich dziedzin jak przyszłość pracy, nowe trendy w zatrudnieniu, tworzenie i skalowanie własnego startupu czy zrównoważony rozwój. Ponadto około 70 przedstawicieli wyselekcjonowanych startupów przedstawi swoje pomysły na biznes widzom oraz jury, w skład którego wchodzą międzynarodowi inwestorzy i eksperci w dziedzinie biznesu. Wszystkie prezentacje będą odbywały się w języku angielskim.

Bardzo się cieszymy, że tak ważne międzynarodowe wydarzenie, jakim jest Wolves Summit przeniosło się do Wrocławia. Przede wszystkim nasze przedsiębiorstwa oraz całe środowisko startupowe ma szansę zaprezentowania swoich dokonań na arenie międzynarodowej. To z kolei daje im duże szanse na rozwój.
Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Część merytoryczną wydarzenia zwieńczy impreza networkingowa dla wszystkich uczestników, którą zaplanowano na czwartek, 26 maja, o godz. 19:00 w Hali Świebodzkiej.

Szansa na zdobycie wymarzonej pracy

W piątek 27 maja, podczas ostatniego dnia wydarzenia odbędą się rozmowy o pracę i osobiste spotkania przy dedykowanych stolikach w ramach platformy Talent Mixer. Organizatorzy zapraszają wszystkich studentów, absolwentów i osoby poszukujące zatrudnienia do bezpłatnej rejestracji na Wolves Summit 2022. Każdy zarejestrowany otrzyma dostęp do wirtualnej platformy, za pośrednictwem której będzie mógł zarezerwować spotkania z wybranymi przedstawicielami firm z obszaru innowacji. Startupy, które wezmą udział w Wolves Summit i poszukujące kandydatów do pracy, reprezentują następujące branże: fintech, ecommerce, medtech, marketing, hardware & IoT, software, cleantech, gaming i wiele innych. 

Współorganizatorami Wolves Summit są miasto Wrocław i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Aby odebrać bezpłatny bilet, należy zarejestrować się na stronie wydarzenia

Aktualna agenda dostępna jest na stronie organizatora.

Partnerami wydarzenia są m.in. LG, PKO Bank Polski, Microsoft, Greenhouse by Comarch oraz PwC.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl