wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Startup Wroclaw: Evolutions

Innowatorzy, inwestorzy oraz profesjonaliści z branży technologicznej i kreatywnej spotkali się we Wrocławskim Centrum Kongresowym podczas siódmej edycji konferencji Startup Wroclaw: Evolutions. W tym roku głównym tematem wydarzenia był impakt.

Reklama

Startup Wroclaw: Evolutions to duże wydarzenie biznesowe, które jest miejscem rozmów o dobrych praktykach w tworzeniu innowacyjnych produktów i rozwijaniu firmy, a także wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z pozyskiwaniem nowych klientów oraz budowaniem relacji z obecnymi.

Spotkaliśmy się jak co roku w gronie startupowym, aby porozmawiać o tak ważnej rzeczy, jaką jest impakt. Na konferencję zaprosiliśmy przedstawicieli zarówno dużego, jak i małego biznesu, którzy podzielili się swoim punktem widzenia dotyczącym tego, co dla nich oznacza wywieranie wpływu oraz czym są technologie i innowacje w tym właśnie rozumieniu.
Mateusz Jarzombek, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu, ARAW

Impact motywem przewodnim konferencji

Konferencja Startup Wroclaw: Evolutions odbywała się pod hasłem “impactable” i poruszyła kwestie synergii biznesu i wywierania wpływu. Uczestnicy rozmawiali o tym, jak łączyć siły w sferze wpływu, by razem zrobić więcej. Dyskutowali też o tym, jak dostosować istniejące już firmy do oczekiwań rynku pod kątem impactu i w jaki sposób dbać o środowisko, w którym powstają innowacje. Rozmawiano również o innowacjach społecznych.

Dziś tylko innowacje społeczne, tworzone przez multi- i interdyscyplinarne zespoły poszukujące rozwiązań realnych problemów, związanych z dalszym rozwojem globalnym, mają szansę faktycznie poprawić jakość życia. Wykorzystywanie różnych dziedzin nauk, technologii i odpowiednio dobranych modeli biznesowych, z jednoczesnym uwzględnieniem czynnika pozytywnego wpływu społecznego, to coraz dynamiczniej rozwijający się trend.
dr Agnieszka Młodzińska-Granek, adiunkt na Uniwersytecie SWPS

Im silniejszy ekosystem startupowy, tym silniejsze firmy w nim powstają

Na scenie głównej Wrocławskiego Centrum Kongresowego spotkały się podmioty, którym impact jest dobrze znany, mają go w swoim DNA lub wspierają innych w obraniu właściwej ścieżki.

Prowadzę fundusz impaktowy, czyli taki, który inwestuje w spółki technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Dla nas ważne są dwa czynniki - potencjalny przyszły zysk, jaki jest są one w stanie wygenerować oraz element związany z impaktem, czyli z wpływem tego biznesu na środowisko bądź na ludzi, lokalne społeczności. W obecnych czasach koncept impaktu wydaje się być nie tyle potrzebny, co konieczny w podejściu do biznesu i inwestycji. Im silniejsza jest tkanka społeczna systemu startupowego, tym silniejszy jest ten ekosystem. Z kolei, jeśli on jest silny, to jesteśmy w stanie tworzyć silne firmy, które pozyskują kapitał na dobrych wycenach i dzięki temu jeszcze szybciej mogą się rozwijać, a we Wrocławiu jest ciekawa i dobrze płatna praca. To jest przyszłość, której nie możemy pominąć, bo jeśli to zrobimy, to sami siebie skazujemy na drugą prędkość.
Tomek Popów, partner generalny i współzałożyciel RST Ventures For Earth

2 w 1, czyli połączone dwie duże konferencje biznesowe

W tym roku wydarzenie miało charakter globalny, gdyż zostało połączone z konferencją Wolves Summit 2022, która przeniosła się do stolicy Dolnego Śląska. Dzięki temu było wyjątkową okazją do tego, by właśnie we Wrocławiu poznać działania, plany oraz spojrzenie na biznes znanych spółek, doświadczonych przedsiębiorców, funduszy inwestycyjnych oraz autorów nowatorskich startupów.

Organizatorami Startup Wroclaw: Evolutions byli Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz zespół Startup Wrocław. Partnerem wydarzenia byli: Wolves Summit, Concordia Design Wrocław, Concordia Design Accelerator, Uniwersytet SWPS oraz Dolnośląski Fundusz Rozwoju.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl