wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wieloletni Plan Inwestycyjny na lata 2015-2019

Redakcja www.wroclaw.pl,

Wieloletni Plan Inwestycyjny to dokument stanowiący podstawę długookresowego planowania w mieście. Do 2019 r. Wrocław przeznaczy na inwestycje 3 mld 364 mln zł. Dla porównania, WPI 2013-2017 zakładał 2 mld 817 mln (plan po zmianach).

Reklama

Wieloletni Plan Inwestycyjny to dokument stanowiący podstawę długookresowego  planowania  w mieście. Do 2019 r. Wrocław przeznaczy na inwestycje 3 mld 364 mln zł. Dla porównania, WPI 2013-2017 zakładał 2 mld 817 mln (plan po zmianach).

WPI obejmuje zbiór zaplanowanych do realizacji zadań inwestycyjnych, zestawionych w ujęciach rzeczowym, finansowym i czasowym. Określa co i gdzie będzie w mieście budowane lub remontowane. Wskazuje priorytetowe kierunki i sposoby wydatkowania części środków budżetowych, tj. wydatków inwestycyjnych. WPI stanowi podstawowe źródło informacji dla wszystkich zainteresowanych i zaangażowanych w realny proces programowania rozwoju miasta.

W WPI 2015 – 2019 są trzy priorytety: pierwszy to komunikacja remonty i przebudowy ulic, transport publiczny, drugi to edukacja, a trzeci to zadania osiedlowe, czyli np. remonty chodników, osiedlowych ulic, inicjatywy lokalne czy budżet obywatelski. Szczegóły – tutaj.

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl