wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Mieszkańcy z podwórka przy ul. Więckowskiego 33, 35 i 37 wzięli udział we wspólnym tworzeniu zielonych przedogródków, fot. organizatorzy

Na Przedmieściu Oławskim sąsiedzi z podwórka przy ul. Więckowskiego 33, 35 i 37 wzięli udział we wspólnym tworzeniu zielonych przedogródków.

Reklama

Idea poprawy jakości najbliższego otoczenia pojawiła się w ubiegłym roku, gdy lokatorzy jednej z kamienic przy ulicy Więckowskiego zwrócili się do Wrocławskiej Rewitalizacji i do Wrocławskich Mieszkań z prośbą o pomoc w uporządkowaniu terenu.

Przedogródki zaprojektowane zostały przez mieszkańców przy wsparciu Wrocławskiej Rewitalizacji, która koordynuje cały projekt, natomiast teren przygotowano w ramach prac zrealizowanych przez Wrocławskie Mieszkania – nawieziono ziemię, wykonano ogrodzenie z żeliwnych słupków oraz wybudowano ścieżki umożliwiające dojście do budynków.

Do stworzenia zielonej kompozycji dostarczono ok. 20 gatunków roślin. Na ogrodzeniu pojawił się bluszcz. Mieszkańcy przynieśli własnego wypieku ciasta, organizatorzy zadbali o napoje i narzędzia ogrodnicze. We wspólnym przedsięwzięciu brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Najmłodsi świetnie bawili się przy malowaniu „mówiących psów”, które przypominać będą właścicielom czworonogów o konieczności sprzątania po swoich pupilach.

Celem działań jest włączenie oddolnej, spontanicznej energii mieszkańców z Więckowskiego do wprowadzenia pozytywnych zmian w miejscu ich zamieszkania. Sąsiedzkie nasadzenia są pierwszym etapem działań, w przyszłości planuje się dalsze prace i akcje zmierzające do stworzenia atrakcyjnej przestrzeni.

źródło: materiał prasowy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl