wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Na Przedmieściu Oławskim upiększyli otoczenie szkoły

W piątek, 2 października, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 4 przy ul. Stacha Świstackiego 12 nareszcie mogli wprowadzić w życie pomysły, które wypracowali podczas warsztatów projektowych w czerwcu.

Reklama

Zaczątkiem projektu prowadzonego przez Wrocławską Rewitalizację była chęć ożywienia otoczenia szkoły, tak aby nabrało kolorów i służyło uczniom jako atrakcyjna przestrzeń spędzania czasu wolnego. W ramach warsztatów licealiści wskazali trzy miejsca, które ich zdaniem wymagały działań i poprawy wizerunku, a następnie stworzyli koncepcje ich zagospodarowania W ostatni piątek wspólnymi siłami udało się je zrealizować.

Na Przedmieściu Oławskim upiększyli otoczenie szkoły

I tak w przejściu bramnym prowadzącym na teren szkoły uczniowie pomalowali na płytkach posadzki zaprojektowaną przez siebie wielobarwną ścieżkę. Na murze dziedzińca powstał równie barwny, oryginalny mural, z postaciami ludzi i różnymi hasłami. Przygotowana zaś kilka dni wcześniej trybuna z europalet została pomalowana, a we wbudowanych w nią donicach zasadzono rośliny. Całości dopełniła instalacja z linek polipropylenowych, upleciona między pniami rosnących obok drzew. Niedługo w przejściu bramnym szkoły zawisną banery symbolizujące profile klasowe. Oprócz uczniów i Wrocławskiej Rewitalizacji w realizację wydarzenia zaangażowani byli artystka Magdalena Czerniawska, członkowie organizacji Trampolina, a także nauczyciele i dyrekcja Liceum.

źródło: fot. i tekst mat. prasowy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl