wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Ulice handlowe we Wrocławiu
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Główne ulice handlowe największych polskich miast wracają do łask. Coraz więcej marek z branż usług, gastronomii i mody, funkcjonujących dotąd w centrach handlowych, rozważa otwarcie tu swoich butików i lokali.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Mają bogatą historię i niepowtarzalną atmosferę, której na próżno szukać w murach nowoczesnych obiektów komercyjnych. Dają możliwość spędzenia czasu w otwartej, troskliwie zaaranżowanej przestrzeni, spotkania z przyjaciółmi, wspólnego wyjścia na zakupy lub do restauracji, aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Najnowsze trendy pokazują, że główne ulice handlowe odgrywają coraz większą rolę w przestrzeni miejskiej i społecznej.

Renesans ulic handlowych

Miasta Europy Zachodniej, przeżywające renesans znaczenia ulic handlowych, wspierają rozwój stref śródmiejskich i przywracają im właściwą rolę w życiu lokalnych społeczności. Takie zmiany następują też dynamicznie we Wrocławiu. Świadczy o tym wiele inicjatyw mających na celu zapewnienie atrakcji mieszkańcom i turystom, a w konsekwencji – ożywienie przedsiębiorczości.

Wrocławianie uznają za główne ulice handlowe Świdnicką, Oławską, Rynek, Kuźniczą i Piłsudskiego. Centrum Wrocławia to atrakcyjna przestrzeń dla handlu i usług. Miasto prowadzi tu programy wspierające rozwój biznesu, tworzy markę głównych ulic handlowych we współpracy z właścicielami lokali, kształtuje wizerunek oferty handlowej, dzięki przetargom na najem adresowanym do wybranych branż.

Cztery strefy handlu

We Wrocławiu mamy 4 główne strefy handlu, gdzie przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie miasta – zagospodarowanie lokali i promowanie obszaru:

  1. Centrum staromiejskie (Rynek, Świdnicka, Oławska, Piłsudskiego)
  2. Nadodrze
  3. Psie Pole
  4. Przedmieście Oławskie

Zachęcamy do otwarcia własnego biznesu przy jednej z głównych ulic handlowych Wrocławia. Czekamy na ciekawe pomysły na sklep, biznes, niebanalny koncept restauracyjny.

Ulice handlowe: znaczenie, zasady działalności, strefy handlu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl