wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Główne ulice handlowe największych polskich miast wracają do łask. Coraz więcej marek z branż usług, gastronomii i mody, funkcjonujących dotąd w centrach handlowych, rozważa otwarcie tu swoich butików i lokali.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Mają bogatą historię i niepowtarzalną atmosferę, której na próżno szukać w murach nowoczesnych obiektów komercyjnych. Dają możliwość spędzenia czasu w otwartej, troskliwie zaaranżowanej przestrzeni, spotkania z przyjaciółmi, wspólnego wyjścia na zakupy lub do restauracji, aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Najnowsze trendy pokazują, że główne ulice handlowe odgrywają coraz większą rolę w przestrzeni miejskiej i społecznej.

Renesans ulic handlowych

Miasta Europy Zachodniej, przeżywające renesans znaczenia ulic handlowych, wspierają rozwój stref śródmiejskich i przywracają im właściwą rolę w życiu lokalnych społeczności. Takie zmiany następują też dynamicznie we Wrocławiu. Świadczy o tym wiele inicjatyw mających na celu zapewnienie atrakcji mieszkańcom i turystom, a w konsekwencji – ożywienie przedsiębiorczości.

Wrocławianie uznają za główne ulice handlowe Świdnicką, Oławską, Rynek, Kuźniczą i Piłsudskiego. Centrum Wrocławia to atrakcyjna przestrzeń dla handlu i usług. Miasto prowadzi tu programy wspierające rozwój biznesu, tworzy markę głównych ulic handlowych we współpracy z właścicielami lokali, kształtuje wizerunek oferty handlowej, dzięki przetargom na najem adresowanym do wybranych branż.

Cztery strefy handlu

We Wrocławiu mamy 4 główne strefy handlu, gdzie przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie miasta – zagospodarowanie lokali i promowanie obszaru:

  1. Centrum staromiejskie (Rynek, Świdnicka, Oławska, Piłsudskiego)
  2. Nadodrze
  3. Psie Pole
  4. Przedmieście Oławskie

Zachęcamy do otwarcia własnego biznesu przy jednej z głównych ulic handlowych Wrocławia. Czekamy na ciekawe pomysły na sklep, biznes, niebanalny koncept restauracyjny.

Ulice handlowe: znaczenie, zasady działalności, strefy handlu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl