wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nadodrze

Redakcja www.wroclaw.pl,
zdjęcie ilustracyjne Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o
zdjęcie ilustracyjne

Położone zaledwie 10 minut od Rynku urocze uliczki, piękne kamienice, zielone skwery i parki, kolorowe podwórka... Przez ostatnie lata Nadodrze zyskało zupełnie nowe oblicze.

Reklama

Rzemieślniczo-artystyczny charakter dzielnicy podkreślają powstałe tu galerie artystyczne, mody, designu, sztuki, sklepy z tradycyjną żywnością oraz zakłady rzemieślnicze, których nie znajdziemy w innych częściach Wrocławia. To, co wyróżnia Nadodrze jest w zasadzie nieuchwytne: to klimat, który od razu wyzwala pozytywną energię. Wszechobecna jest współpraca, partnerstwo i oddolne inicjatywy.

Dawny trakt handlowy dla rzemieślników i artystów

Miasto wsparło odtwarzanie dzielnicy kreatywnej poprzez dedykowany branży rzemieślniczo-artystycznej program najmu miejskich lokali użytkowych i system zachęt dla ciekawych inicjatyw handlowo-usługowych. W ciągu kilku lat na Nadodrzu powstało kilkadziesiąt nowych lokali, galerii, butików autorskich wyrobów projektantów mody, biżuterii, ceramiki, oryginalnych pamiątek.

Nie tylko kupimy tu kapelusz czy książkę drukowaną metodą Gutenberga, ale też sami ją zrobimy – na warsztatach w zakładach rzemieślniczych. U krawcowej wypijemy kawę, jak w prawdziwej kawiarni, a na tyłach sklepiku z pracami absolwentów ASP odbędziemy spotkanie z partnerami biznesowymi.

Tu również działają swoiste inkubatory artystyczne, a także rzemieślnicy, którzy prowadzą tradycyjną działalność od wielu lat.Miasto realizuje na Nadodrzu m.in. program „Witryny Nadodrza – okna na świat”, projektanci współpracują z przedsiębiorcami, tworząc niepowtarzalne witryny i system identyfikacji wizualnej.

Nadodrze przyciąga brakiem sztampy i masowej produkcji. Dawne pralnie, farbiarnie, czy gorzelnie są zamieniane na miejsca promujące indywidualność, sztukę i rzemiosło. Dzielnica wciąż się rozwija, a jej ogromny potencjał kusi nie tylko mieszkańców Wrocławia, ale i turystów.

Więcej:

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl