wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
TSG na świecie ma 44 mln graczy Ten Square Games
TSG na świecie ma 44 mln graczy

Wrocławska spółka Ten Square Games laureatem konkursu „Siła Przyciągania”, organizowanego przez Puls Biznesu. Doceniono ich za to, że potrafią przyciągnąć i zatrzymać pracowników. Spośród 143 projektów zgłoszonych przez 85 firm kapituła wybrała najlepsze, najciekawsze i najbardziej inspirujące. Ten Square Games jest laureatem „30 Kreatywnych Wrocławia 2018”, a w tym roku firma świętuje 10-lecie.

  • Ten Square Games: 10 lat na rynku i 44 mln graczy
  • W 2021 r. TSG zatrudnia 500 osób i ma studia we Wrocławiu, Warszawie, Berlinie, Bukareszcie i Weronie
  • Wartość TSG w ubiegłym roku przekroczyła 1 mld USD

W konkursie Pulsu Biznesu „Siła przyciągania” nagradzane są organizacje, które widzą potencjał w budowaniu swojego wizerunku jako atrakcyjnego pracodawcy, przykładają dużą wagę do właściwego wdrożenia nowo zatrudnionych osób oraz dbają o ich zaangażowanie i rozwój.

W tegorocznej, szóstej już edycji konkursu wrocławski Ten Square Games – producent oraz wydawca gier mobilnych, otrzymał nagrodę główną w kategorii „Strategiczny projekt budujący zaangażowanie”.

Przedstawiciele Ten Square Games, podkreślają, że wartości, takie jak gotowość do zmiany czy nastawienie na współpracę, towarzyszą TSG od początku istnienia. To dzięki nim z małego wrocławskiego startupu zmienili się w dobrze prosperującą międzynarodową firmę. W ubiegłym roku firma zwiększyła zatrudnienie o ponad 100 osób, otworzyła w Warszawie swoje studio i rozpoczęła rekrutację międzynarodową.

Ten wzrost sprawił, że konieczne stało się wypracowanie DNA zespołu, czyli wartości, które pozwalają im sprawnie funkcjonować w codziennej pracy. Właśnie za to, zostali docenieni w konkursie „Siła przyciągania”.

Wartości Ten Square Games w grze i komiksie

Tak TSG prezentuje swoje wartości Fot. TSG
Tak TSG prezentuje swoje wartości
Każda z naszych wartości ma swój unikalny charakter, zbiór niepowtarzalnych cech, które łatwiej zapamiętać obrazem. To zainspirowało mnie do ujęcia naszych wartości jako postaci. Zwłaszcza, że w tym samym czasie tworzyliśmy rysunki osób do innego projektu HR i wiedzieliśmy, że pracownicy, jak i kandydaci je lubią

Alicja Szymańska, HR Biznes Partner i koordynatorka projektu wartości.

Firma pokazała, to co jest dla niej ważne poprzez autorski komiks oraz specjalnie przygotowaną na tę okazję grę, którą udostępniono pracownikom.

– Stworzenie gry było dla nas, firmy gamingowej, naturalne. Jest ona odzwierciedleniem „Grow Together”, które mówi o tym, że lubimy tworzyć, opierając się na własnych zasobach – dodaje Alicja Szymańska.

Ten Square Games: 10 lat na rynku i 44 mln graczy

Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal laureaci „30 Kreatywnych Wrocławia 2018" Fot. www.wroclaw.pl
Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal laureaci „30 Kreatywnych Wrocławia 2018"

Ten Square Games S.A. to wrocławski producent oraz wydawca gier mobilnych, dystrybuowanych w modelu free to play, m.in. Let's Fish, Fishing Clash, Wild Hunt i Hunting Clash. Mają na świecie 44 mln graczy.

Wrocławska spółka Ten Square Games została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala, twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl). Nazwa firmy nawiązuje do dziesięciu metrów kwadratowych wrocławskiego biura, w którym Ten Square Games rozpoczynał działalność.

W maja 2018 spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych z wyceną 350 mln zł. W czerwcu 2020 jej wartość przekroczyła 1 mld USD. W 2020 r. zanotowali rekordowe w swojej historii wyniki przychodów na poziomie 578 mln zł.

W 2021 r. TSG zatrudnia 500 osób i ma studia we Wrocławiu, Warszawie, Berlinie, Bukareszcie i Weronie. W 2021 r. Ten Square Games przejął włoskie studio RORTOS i wkroczył na rynek symulatorów lotu.

Ten Square Games jest laureatem „30 Kreatywnych Wrocławia 2018”. W 2020 r. firma dołączyła do United Nations Global Compact Program. W ramach tego przedsięwzięcia w tym roku firma wdrożyła strategię ograniczenia śladu węglowego oraz wielu innych działań prowadzonych w trosce o środowisko. W październiku tego roku Ten Square Games nagrodzono Dolnośląskimi Gryfami 2021.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl