wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 7°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ten Square Games – twórcy Naszej Klasy debiutują na giełdzie

Jarek Ratajczak,
zdjęcie ilustracyjne źródło: google.com/maps
zdjęcie ilustracyjne

11 maja na Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutowało Ten Square Game, wrocławska firma – Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala, twórców serwisu społecznościowego NaszaKlasa.

Reklama

Debiut był znakomity. Na otwarciu akcje Ten Square Games, producenta i wydawcy gier mobilnych i przeglądarkowych, podrożały o 13,5 procent. Pod koniec notowań wyniki okazały się jeszcze lepsze, a wzrost sięgnął aż 35 procent.

Arkadiusz Pernal, wiceprezes Ten Square Games mówił podczas otwarcia: - Ten dzień jest o tyle ważny, że w ręce inwestorów i akcjonariuszy oddajemy naszą spółkę, spółkę, którą budowaliśmy w ostatnich siedmiu latach codziennie, a zaczynaliśmy od zera. Robimy to z nadzieją, ale też z pewną tremą. Możemy obiecać, że nasze podejście do firmy się nie zmieni - podkreślał Pernal.

Dlaczego firma zdecydowała się zadebiutować na GPW? 

– Wejście na giełdę to dla nas m.in. możliwość uzyskania rynkowej wyceny Ten Square Games. Wiele przykładów, również z sektora gier, udowadnia, że warszawska giełda to miejsce, gdzie dobre, rosnące spółki, są w stanie skutecznie budować wartość dla swoich akcjonariuszy. Dodatkowo, w naszej branży kluczowym czynnikiem determinującym sukces jest jakość oraz stabilność zespołu. Upublicznienie daje nam możliwość jeszcze silniejszego związania ze spółką kluczowych pracowników, którzy są lub mogą zostać jej akcjonariuszami – tłumaczył Maciej Popowicz, prezes Ten Square Games. 

Ten Square Game z Wrocławia 

Wrocławska spółka Ten Square Games została założona w 2011 r. przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu freetoplay.

źródło: Ten Square Games

Ten Square Games to producent i wydawca m.in. „Fishing Clash”, „Let’s Fish” („Na ryby”), „Wild Hunt”, czy „Let’s Farm”. Od 2015 r. studio produkuje głównie gry na urządzenia mobilne, dystrybuowane w modelu F2P. W sumie firma ma na koncie ponad 160 gier, a łączna liczba ich pobrań na całym świecie przekroczyła 210 mln. Spółka zatrudnia obecnie ok. 120 osób.

Nasze największe sukcesy to produkcje takie, jak Let’s Fish oraz Fishing Clash. Pierwszy tytuł to najpopularniejsza gra wędkarska na świecie, a jesienny debiut drugiej gry był dużym sukcesem i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem graczy. Został również wyróżniony przez zespół redakcyjny App Store, co świadczy o wysokiej jakości oraz znaczącym potencjale komercyjnym tego tytułu – dodawał Arkadiusz Pernal, wiceprezes Ten Square Games.

Tuż przed debiutem spółka pochwaliła się, że przychody z Fishing Clash tylko w kwietniu wyniosły 4,7 mln zł. To o 31 procent więcej niż w marcu i ponad dwa razy więcej niż w lutym.

współpraca Michał Karbowiak

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl