wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Osiedle Nowy Port na wrocławskich Swojczycach (fot. inwestor)

Już w czerwcu tego roku pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do swoich mieszkań na powstającym właśnie osiedlu Nowy Port na wrocławskich Swojczycach.

Reklama

Pierwszy etap inwestycji obejmuje powstanie dwóch budynków, w których zaplanowano 116 mieszkań. Jest on częścią wielkiego deweloperskiego przedsięwzięcia, które zakłada, że do 2024 roku w tym miejscu oddanych zostanie do użytku w sumie aż 1000 nowych mieszkań. Wówczas w pobliżu Odry, powstanie samowystarczalne osiedle ze sklepami, zielonymi terenami rekreacyjnymi i niezbędnymi usługami na miejscu.

Jak zapowiada inwestor - wrocławska firma deweloperska Inkom S.A. –pierwszy etap inwestycji jest już na ukończeniu.  Gotowa jest elewacja budynków oraz rozpoczęte prace przy drogach wewnętrznych i parkingach.

- Jak dotąd łagodna tegoroczna zima, podobnie jak zeszłoroczna, pozwala na ciągłość prac na budowie - mówi Krzysztof Ziajka, prezes Inkom SA. - Dzięki temu obecnie wyprzedzamy harmonogram o ok. 2-3 tygodnie.

Większość lokali na osiedlu Nowy Port spełnia kryteria programu Mieszkanie dla Młodych. Sprzedano już około 60 proc. mieszkań.

Autorem projektu tego etapu inwestycji jest wrocławska Pracownia Projektowa Maćków.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl