wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sennder we Wrocławiu zwiększa zatrudnienie i szuka pracowników
Sennder oferuje cyfryzację oraz automatyzację wszystkich procesów związanych z transportem drogowym. Sennder
Sennder oferuje cyfryzację oraz automatyzację wszystkich procesów związanych z transportem drogowym.

Europejski cyfrowy spedytor drogowy – firma Sennder, powiększa swoje wrocławskie biuro i zwiększa zatrudnienie.

W styczniu 2021 roku Sennder wynajął w kompleksie Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich ponad 1 200 mkw. powierzchni biurowej. W tym roku firma planuje wynajęcie kolejnego piętra o powierzchni ponad 1 300 mkw. oraz połączenie dwóch kondygnacji w jedną całość.

Wrocławski zespół firmy powiększył się w ciągu roku o ponad 150% (z prawie 50 pracowników w 2020 roku do ponad 120 pod koniec 2021). Obecnie Sennder planuje zatrudnić w Polsce blisko 60 nowych osób.

Sennder Wrocław: praca, zatrudnienie

Krzysztof Koronkiewicz, dyrektor zarządzający Sennder Polska, zaznacza, że nasz kraj pozostaje kluczowym regionem dla jego firmy, a Wrocław ma w tym swój udział. Sennder Wrocław: praca, rekrutacja.

Większość podmiotów logistycznych nadal działa w oparciu o tradycyjne narzędzia, dlatego istnieje duży popyt na spedycję cyfrową. Jesteśmy pod dużym wrażeniem lokalnych talentów we Wrocławiu. Planujemy powiększyć nasz dotychczasowy zespół: dziś jest to ponad 120 osób, a naszym celem jest 190. Wielu naszych pracowników jest zainteresowanych powrotem do biura

Krzysztof Koronkiewicz, dyrektor zarządzający sennder Polska.
Sennder we Wrocławiu jest w Centrum Południe Fot. Sennder
Sennder we Wrocławiu jest w Centrum Południe

– Powiększenie powierzchni biurowej firmy Sennder jest dowodem na to, że biura wciąż odgrywają istotną rolę w działalności wielu organizacji – mówi Karolina Jamróz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – Jesteśmy przekonani, że zrównoważone i innowacyjne przestrzenie biurowe Centrum Południe będą atutem wspierającym dalszy rozwój naszego najemcy. Kolejna umowa z Sennder stanowi dla nas również wielki dowód zaufania – dodaje Karolina Jamróz.

Sender – cyfrowy spedytor transportu drogowego

Firma Sennder została założona w 2015 r. przez Davida Nothackera, Nicolausa Schefenackera i Juliusa Köhlera, a obecnie jest wiodącym w Europie spedytorem cyfrowym, który łączy załadowców komercyjnych z małymi firmami transportowymi.

  • Sennder oferuje załadowcom dostęp do połączonej floty składającej się z tysięcy ciężarówek. Firma skupia się na cyfryzacji oraz automatyzacji wszystkich procesów związanych z transportem drogowym. Specjalizują się w planowaniu i optymalizacji tras przy użyciu zaawansowanych algorytmów w celu zapewnienia nieograniczonych i zrównoważonych możliwości realizacji transportu.
  • Sennder zarządza przestrzenią ładunkową ponad 40 000 samochodów ciężarowych, posiadając dostęp do 120 000 pojazdów w całej Europie dzięki zespołowi liczącemu ponad 900 osób.

s/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl