wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Grupa Selena nagrodzona na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. W biznesie są wiarygodni i odpowiedzialni
Kliknij, aby powiększyć
Sławomir Majchrowski, prezes Grupy Selena ze statuetkę i kwiatami w rękach, w tle Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia Bartosz Chochołowski
Sławomir Majchrowski, prezes Grupy Selena ze statuetkę i kwiatami w rękach, w tle Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Grupa Selena została laureatem tegorocznej Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Firmę doceniono za aktywności w obszarze wsparcia inicjatyw charytatywnych oraz zaangażowanie pracowników w akcje, które odpowiadają na bieżące wyzwania. Nagrodę wręczono podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Dodatkowo podczas wydarzenia Selena odebrała statuetkę plebiscytu agencji informacyjnej ISBnews – Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce.

Reklama

Podczas kolejnej edycji Forum Ekonomicznego w Karpaczu za działania na rzecz społeczności lokalnej oraz pracowniczej Grupa Selena, wywodząca się z Wrocławia i działająca od ponad 30 lat na międzynarodowych rynkach, otrzymała od Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, nagrodę – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Nagrodzone zostały także BASF i BY Mellon.

Jak podkreślił Sutryk, kluczową rolę w rozwoju miast odgrywa biznes odpowiedzialny społecznie. Nagrodzone firmy to przykład podmiotów udowadniających, że można osiągnąć sukces zarówno biznesowy, jak i społeczny, działając na rzecz ludzi, którzy żyją wokół, na rzecz wspólnoty. W imieniu Grupy Selena nagrodę odebrał prezes, Sławomir Majchrowski.

Selena. Nagroda Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie.

Nagrodę Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie przyznano po raz pierwszy podczas Forum Ekonomicznego w 2021 r. Wyróżniane nią są firmy, które dbają o lokalną społeczność oraz komfort pracy i życia swoich pracowników, a ich działania stanowią inspirację dla innych podmiotów biznesowych funkcjonujących na Dolnym Śląsku.

To dla nas zaszczyt, że zostały zauważone i docenione nasze działania, które zawsze podejmujemy po intensywnej analizie potrzeb. Wspieramy regularnie różne instytucje, fundacje, akcje charytatywne, przekazując nie tylko fundusze, ale także nasze produkty chemii budowlanej. Angażujemy się również w inicjatywy, które wzbudzają szczególne poruszenie społeczne. Wsparcie tych wielu przedsięwzięć jest ważne z punktu widzenia wartości istotnych dla całego zespołu Grupy Selena
Sławomir Majchrowski, prezes Grupy Selena.

Mają 30 spółek w 19 krajach i wciąż dynamicznie się rozwijają. Grupa Selena z Wrocławia.

Grupa Selena działa we Wrocławiu od ponad 30 lat i aktywnie realizuje różne inicjatywy z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. W 2022 r. firma została nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki w kategorii „Odpowiedzialny biznes” za zaangażowanie na rzecz zrównoważonego budownictwa i ograniczenia zmian klimatycznych.

 Podejmowane przez Selenę działania w ostatnich latach skupiały się na wsparciu dla Ukrainy, zwłaszcza w pierwszych miesiącach 2022 roku oraz walce z pandemią Covid-19. W tym drugim przypadku firma zdywersyfikowała swoje portfolio produktowe i wprowadziła na rynek preparat do dezynfekcji rąk – deficytowy w tym czasie, co miało bezpośredni wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństwa.

Grupa współpracowała też z różnymi fundacjami, udzielała wsparcia charytatywnego potrzebującym, w tym także pomagała swoim pracownikom i ich rodzinom w trudnych momentach życia. Znaczą rolę w działaniach skupionych na społecznej odpowiedzialności grają od lat pracownicy, często angażujący się w aktywności oddolnie.

– Otrzymana nagroda jest wyróżnieniem dla wszystkich pracowników Seleny, którzy, wielokrotnie sami wychodzą z inicjatywami pomocy potrzebującym. Wśród zaaranżowanych przez nich inicjatyw wymienić można między innymi: zbiórki finansowe na kosztowny lek dla chorej na raka córki naszego pracownika z Kazachstanu czy na rzecz uciekających przed wojną Ukraińców. Od kilku lat nasi ludzie biorą też udział w Biegu Firmowym na rzecz podopiecznych Fundacji Everest. Pomagając innym, dając siebie - wszyscy tworzymy coś cennego i zmieniamy czyjeś życie na lepsze – dodał Majchrowski.

Selena międzynarodowy gigant z Wrocławia. 31 lat innowacji.

Firma doceniała też najzdolniejszych w sferach naukowych, sportowych i kulturalnych. Dodatkowo, w 2023 r. z inicjatywy Grupy, Las Osobowicki we Wrocławiu wzbogacił się o 1000 nowych drzew – klonów jaworów.

Nowe nasadzenia zajęły obszar jednej czwartej hektara, co w przyszłości pozwoli na produkcję około stu czterdziestu kilogramów tlenu dziennie. Wszystkie przedsięwzięcia, prowadzone zarówno lokalnie, jak i globalnie sprawiają, że Selena dokłada swój pozytywny wkład w rozwój odpowiedzialnego biznesu.

Podczas Forum Ekonomicznego także agencja ISBnews przekazała na ręce Krzysztofa Domareckiego, założyciela i głównego akcjonariusza Seleny nagrodę „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce”. ISBnews uhonorowała firmy i instytucje prowadzące swoją działalność w sposób transparentny, uczciwy wobec kontrahentów i partnerów oraz hołdujące zasadom społecznej odpowiedzialności biznesu. To czwarta edycja plebiscytu organizowanego przez dziennikarzy.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl