wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. 1000 klonów jaworów posadzili we Wrocławiu! Ekologiczna inicjatywa międzynarodowego giganta spółki Selena
Nasadzenie 1000 drzew od spółki Selena we Wrocławiu Selena
Nasadzenie 1000 drzew od spółki Selena we Wrocławiu

Las Osobowicki we Wrocławiu wzbogacił się o 1000 nowych drzew – klonów jaworów. To inicjatywa wrocławskiej spółki Selena, która prowadzi biznes na czterech kontynentach. Dlaczego to zrobili?

Reklama

Las Osobowicki, część zielonych płuc Wrocławia, wzbogacił się o nowe drzewa. Grupa Selena we współpracy ze startupem Dotlenieni.org posadziła 1000 klonów jaworów, powiększając tym samym tereny zielone stolicy Dolnego Śląska o jedną czwartą hektara.

Nowe drzewa od spółki Selena w przyszłości pozwolą na produkcję około stu czterdziestu kilogramów tlenu dziennie. 

Las Osobowicki położony w północno-zachodniej części Wrocławia, po prawej stronie Odry, to miejsce wypoczynku dla mieszkańców miasta i schronienie dla wielu gatunków zwierząt. Według danych przekazanych przez Dotlenieni.org nowe drzewa w Lesie Osobowickim będą pochłaniały nawet 720 kilogramów dwutlenku węgla rocznie i co ważne, pozwolą na produkcję około 140 kilogramów tlenu dziennie.

Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie. Choć nasze produkty są dostępne na 4 kontynentach, w 19 krajach, co łącznie daje ponad 100 rynków, to właśnie w stolicy Dolnego Śląska nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat mieści się główna siedziba Grupy Selena. Stąd się wywodzimy, więc chcemy wnosić wartość dodaną dla lokalnej społeczności
Marta Michałowska-Tkocz, Global Brand Manager Grupy Selena.

Jaką wizję rozwoju ma Grupa Selena?

Działania na rzecz środowiska są wpisane w wizję zrównoważonego rozwoju Grupy Selena. Są jednym z filarów strategii biznesowej firmy. Grupa, producent chemii budowlanej, jako swój cel przyjęła dostarczanie produktów dla budownictwa neutralnego klimatycznie a jednocześnie podejmuje ona współpracę z organizacjami, które mogą ją wspierać w realizacji zielonych zobowiązań.

Do zwiększenia liczby drzew we Wrocławiu Grupa Selena zadeklarowała się w ramach akcji marketingowej podczas tegorocznych Światowych Targów Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU w Monachium. Firma zaprosiła swoich gości i klientów do posadzenia wirtualnych drzew, które następnie zamieniły się w realne na obszarach tego potrzebujących.

– Czujemy się współodpowiedzialni za budowanie zrównoważonego świata poprzez dostarczanie wysokowydajnych rozwiązań dla budownictwa m.in. redukujących ślad środowiskowy inwestycji budowlanych, podnoszących efektywność środowiskową oraz energetyczną budynków. Na rzecz ekologii i lokalnej społeczności chcemy działać także poza biznesem. Nasadzenia drzew – w tym przypadku klonów jaworów – to jeden z przykładów naszego zaangażowania – tłumaczy Marta Michałowska-Tkocz.

Las Osobowicki, część zielonych płuc Wrocławia, wzbogacił się o nowe drzewa.

W oparciu o rekomendacje Dotlenieni.org, Grupa Selena zdecydowała o posadzeniu w Lesie Osobowickim drzew rodzimego gatunku, jakim jest klon jawor. Drzewa te są rzadziej atakowane przez szkodniki, a także bardziej odporne na wzrost globalnych temperatur, w przeciwieństwie do gatunków, takich jak sosna lub świerk. Klony jawor lepiej radzą sobie w lokalnym klimacie.

Selena międzynarodowy gigant z Wrocławia. 

W połowie lipca 2022 r. Grupa Selena – globalny producent i dystrybutor produktów chemii budowlanej, wywodzący się z Wrocławia – świętowała okrągłe 30. urodziny w gronie ponad 250 pracowników i gości. Założycielem i głównym akcjonariuszem Seleny jest Krzysztof Domarecki. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl