wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ruszyła duża inwestycja pod Wrocławiem. Idealne miejsce dla branży e-commerce
P3 Wrocław 1 Park logistyczny P3 Logistic Parks
P3 Wrocław 1

Przy autostradzie A4 rusza kolejna wielka inwestycja. Powstanie tam nowy park logistyczny, który będzie dostosowany do potrzeb branży e-commerce. Firma P3 Logistic Parks rozpoczęła już budowę ogromnego magazynu. Powierzchnia całego parku wyniesie 265 tys. mkw. Choć dopiero powstaje, już znalazł najemcę, który w przyszłości zajmie cały obiekt. Wkrótce powstaną tam również nowe miejsca pracy.

Reklama

P3 Wrocław 1 to park logistyczny, który powstaje w Kątach Wrocławskich, tuż przy autostradzie A4, która jest częścią korytarza transportowego łączącego Berlin, Wrocław, Kraków i Ukrainę. Firmom z branży handlowej umożliwi to sprawną dystrybucję towarów nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

Dużym plusem tej lokalizacji jest także i to, że do węzła łączącego autostradę A4 z obwodnicą Wrocławia A8 można dojechać zaledwie w kwadrans.

Magazyny dopasowane do e-commerce

Jak twierdzą przedstawiciele P3 Logistic Parks w Polsce, powstający właśnie obiekt oferuje doskonałe warunki magazynowe, ale także sprzyja innowacyjnym rozwiązaniom logistycznym, co jest kluczowe dla dynamicznie rozwijających się firm e-commerce.

Niewątpliwym atutem obiektu jest doskonała lokalizacja w pobliżu Wrocławia. Strategiczne położenie w uprzemysłowionym regionie Górnego i Dolnego Śląska czyni nasz park kluczowym graczem w sektorze logistycznym.
Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce

Ekologia na wysokim poziomie

Magazyny budowane w Kątach Wrocławskich zostaną wyposażone w wiele proekologicznych rozwiązań. Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie “Excellent”. Przy ich realizacji zastosowane zostaną rozwiązania sprzyjające efektywnemu wykorzystaniu zasobów naturalnych, ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych oraz recyklingowi materiałów. Będą to m.in. specjalne panele izolujące od czynników zewnętrznych oraz dach posiadający wzmocnioną konstrukcję, która pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych.

Zaoszczędzą energię, odzyskają wodę

W magazynach zainstalowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania. Natomiast krany w łazienkach uruchamiane będą na podczerwień.

Powstające w P3 Wrocław 1 budynki wyposażone zostaną w instalacje do odzysku wody szarej oraz zegar astronomiczny. Na terenie obiektu powstaną również stacje do ładowania samochodów elektrycznych i zadaszone wiaty rowerowe.

Z myślą o pracownikach i owadach

W obiekcie znajdzie się również strefa relaksu dla wszystkich pracowników. Z kolei w otoczeniu inwestycji powstaną hotele dla owadów, posadzone będą liczne drzewa i krzewy, które nie wymagają sztucznego nawadniania i zwiększają bioróżnorodność.

Obiekt będzie także dostosowany do wymagań branży e-commerce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl