wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Od poniedziałku na drogach duże kolumny wojskowe
Transport wojskowy GDDKiA, materiały prasowe
Transport wojskowy

Duże kolumny wojskowe pojawią się od poniedziałku na drogach w całej Polsce. Kierowcy powinni spodziewać się utrudnień.

Reklama

Transporty wojskowe są związane z planowanymi międzynarodowymi ćwiczeniami wojskowymi STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24.

Przygotowania do przejazdów kolumn wojskowych już się rozpoczęły. M.in. rozmieszczono charakterystyczne żółte znaki drogowe – to informacje dla pilotów i kierowców pojazdów wojskowych dotyczące np. nośności mostów.

Bezpieczeństwo podczas przejazdów wojskowych kolumn

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach zostanie skoordynowany w sposób jak najmniej utrudniający bieżący ruch.

Kolumny będą pilotowane i zabezpieczane przez pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego i Żandarmerię Wojskową we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane także z właściwymi władzami, w tym lokalnymi. Spotykając na drodze kolumnę wojskowych pojazdów, pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, komunikat prasowy

Nie rób zdjęć, nie wpychaj się między transportery

Kierowcy, którzy będą świadkami transportów wojskowych powinni przestrzegać dodatkowych ważnych zasad

  • nie publikujmy informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych czy danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych;

  • nie wjeżdżajmy pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Kierowca-cywil powinien pamiętać o dużej masie wojskowych pojazdów, a co za tym idzie ich wydłużonej drodze hamowania. Poza tym sprzęt militarny jest przewidziany do zadań bojowych, a więc może nie posiadać tak samo dobrej widoczności mijających go pojazdów, jak samochody cywilne.
Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl