wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pomogą młodym przedsiębiorcom w zakładaniu własnych startupów. Rusza inQUBE Academy

Wprowadzenie młodych founderów i founderek startupów w świat innowacji oraz wyposażenie ich w niezbędne umiejętności managerskie i praktyczną wiedzę z zakresu przedsiębiorczości to cel kompleksowego bezpłatnego programu inkubacyjnego inQUBE Academy. Rozpoczęły się już zapisy wszystkich chętnych, którym marzy się założenie w niedalekiej przyszłości własnego startupu.

Reklama

InQUBE Academy to program mentoringowy organizowany przez Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości inQUBE działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Potrwa cztery miesiące, a w tym czasie zakwalifikowani uczestnicy przejdą drogę od młodego innowatora do przedsiębiorcy.

Nasz program kierujemy do osób ambitnych, zaangażowanych i pracujących już nad swoimi pomysłami. Przede wszystkim chcemy pomóc im uporządkować ich wiedzę i dać motywacje do dalszej pracy nad danym projektem.
Maciej Klaczyński, jeden z koordynatorów inQUBE Academy

Chodzi o sukces przyszłego startupu

Program został podzielony na siedem bloków merytorycznych, spośród których każdy dotyka zagadnień ważnych dla sukcesu startupu. Na początek uczestnikom przyjdzie zmierzyć się z określeniem misji i wizji ich projektu, następnie przyjdzie czas na Customer Development z naciskiem na rzeczywiste potrzeby potencjalnych klientów oraz pracę nad modelem biznesowym. Odbędą też praktyczne warsztaty z prawa i finansów oraz marketingu. Ostatnim elementem programu będzie produkt i technologia w startupie, w trakcie którego uczestnicy skupią się na zaprojektowaniu MVP (minimalnie opłacalnego produktu).

Jak mówi Artur Ciachowski, jeden z koordynatorów inQUBE Academy, w przebiegu programu ważna jest praktyczna wiedza, dlatego też postawiono na hybrydową formułę zajęć, którą podzielono na warsztaty stacjonarne, specjalnie przygotowane nagrania video oraz konsultacje indywidualne z ekspertami z funduszów czy firm technologicznych.

Będziemy również kłaść spory nacisk na pitchowanie, dlatego w programie nie zabraknie treningów z wystąpień publicznych.
Artur Ciachowski

Szansa na zdobycie wiedzy od praktyków

Partnerem strategicznym inQUBE Academy jest OVHcloud, która w ramach wsparcia zapewni nie tylko konsultacje technologiczne dla uczestników programu, ale również bezpłatne zasilenia zasobów chmurowych w formie vouchera do 100 tys. euro. InQUBE Academy wspierają również przedstawiciele funduszy inwestycyjnych takich jak: SpeedUp Group, Shape VC, Satus Starter, AIP Seed czy Ekipa Investments. Nie zabraknie również zajęć z praktykami reprezentującymi m.in. Surfer, PayEye, InkSearch, Personit czy Numlabs.

Jak twierdzi Jan Jakub Cendrowski, dyrektor inQUBE, nadrzędnym celem działalności inQUBE jest łączenie osób o przedsiębiorczym zacięciu z doświadczonymi ekspertami i mentorami, których wkład przyczynia się do rozwijania wspieranych przez niego projektów biznesowych.

Naszym zamiarem jest nie tylko dostarczanie wiedzy i rozwijanie kompetencji założycieli, lecz także umożliwienie młodym przedsiębiorcom budowy solidnej bazy kontaktów biznesowych. Dlatego jesteśmy zadowoleni z udziału w naszym programie inkubacyjnym tak wielu partnerów.
Jan Jakub Cendrowski, dyrektor inQUBE

Zapisy tylko do 15 marca

Rekrutacja do programu jest otwarta do 15 marca, a warunkami przyjęcia jest brak zarejestrowanej firmy lub firma zrejestrowana nie wcześniej niż 12 miesięcy przed przystąpieniem do programu, brak powtarzalnych przychodów oraz zespół składający się z min. 2 osób.

Zapisy do inQUBE Academy odbywają się poprzez jej stronę internetową.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl