wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Restauracja Osiem Misek przy Włodkowica zamknięta. Kolejny wrocławski lokal gastronomiczny zakończył działalność
Kliknij, aby powiększyć
Restauracja Osiem Misek została zamknięta na stałe. Oleksandr Poliakovsky/www.wroclaw.pl
Restauracja Osiem Misek została zamknięta na stałe.

W ostatnich tygodniach co chwilę dowiadujemy się o kolejnej restauracji znikającej z mapy Wrocławia. Najczęściej powodem zamknięcia lokalu są rosnące koszty energii oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Tym razem swoją podwoje zamknęła restauracja Osiem Misek z ul. Włodkowica.

Reklama

„Osiem Misek to przede wszystkim miłość do kuchni azjatyckiej, którą chcemy Was zarazić. Do tego szczypta autorskich receptur i fantazji, garść włożonego serca i niezliczone godziny spędzone w kuchni” - tak pisali o swoim lokalu właściciele restauracji z ul. Włodkowica. Jeszcze w listopadzie można było tam zjeść dania z owocami morza, pulled porkiem oraz chrupiącymi warzywami. Restauracja cieszyła się dużą popularnością wśród klientów.

Niestety na początku grudnia restauracja została zamknięta na stałe, co potwierdzili jej właściciele. Aktualnie są bardzo zajęci załatwianiem wszelkich spraw związanych z likwidacją swojego lokalu gastronomicznego, jednak obiecali opowiedzieć nam o powodach tej sytuacji, gdy tylko się z tym uporają.

Zabójczy wzrost kosztów działalności

Ostatnie miesiące to czas dramatycznych decyzji dla wielu właścicieli lokali gastronomicznych. Choć do niedawna bardzo dobrze prosperowali, teraz musieli podjąć decyzję o zakończeniu działalności. Często wcale nie jest to związane z brakiem klientów, ale z ogromnym wzrostem kosztów prowadzenia takiego biznesu. Przedsiębiorcy zwracają uwagę przede wszystkim na rosnące ceny energii elektrycznej, coraz większe raty kredytów, które wielu restauratorów zaciągnęło na rozwój swojego biznesu oraz wzrost kosztów zatrudnienia pracowników. 

Znika coraz więcej wrocławskich restauracji

Od sierpnia 2022 r. zostało zamkniętych kilkadziesiąt wrocławskich punktów gastronomicznych, w wielu przypadkach do niedawna dobrze prosperujących. Wśród nich znalazły się m.in.:

 • Królowa Knysza przy ul. Krynickiej,
 • Atrakcja Restauracja przy ul. Bogusławskiego,
 • Green Bus przy ul. Dubois,
 • Zdrowa Krowa przy ul. Księcia Witolda,
 • Krowarzywa przy ul. Rzeźniczej,
 • Gospoda pod Złotą Marią przy ul. Szewskej,
 • District Saigon przy ul. Kuźniczej,
 • Scena Pierogowa przy ul. Buforowej,
 • Chilli Moment Bistro przy ul. Wietrznej,
 • Blacha przy ul. Jedności Narodowej,
 • a nawet Restauracja Cesarsko - Królewskiej w Rynku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl