wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kolejny punkt gastronomiczny znika z kulinarnej mapy Wrocławia. Tym razem znana restauracja w Rynku
Restauracja Cesarsko - Królewska we Wrocławiu. Oleksandr Poliakovsky/www.wroclaw.pl
Restauracja Cesarsko - Królewska we Wrocławiu.

Niedziela, 27 listopada, była ostatnim dniem działalności Restauracji Cesarsko - Królewskiej zlokalizowanej w Rynku. Wiosną obchodziłaby 20 lecie swojej działalności. Tymczasem w ubiegłym tygodniu jej właściciele poinformowali o jej zamknięciu. To już kolejny wrocławski lokal gastronomiczny zamknięty w ciągu ostatnich tygodniu.

Reklama

Restauracja Cesarsko – Królewska działała od wiosny 2003 roku w kamienicy nr 19 Pod Starą Szubienicą na wrocławskim Rynku. Była jednym z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych miejsc na kulinarnej mapie stolicy Dolnego Śląska.

Nostalgiczny wystrój, europejska kuchnia

Gości zachwycał jej stylowy i nieco nostalgiczny wystrój w trzech kameralnych salach: Budapeszt, Złota Praga oraz Wiedeńska.  Chwalili również przygotowywane tu dania kuchni polskiej i europejskiej. W lokalu tym znajdował się również najdłuższy bar w mieście.  Gośćmi restauracji byli m.in. XIV Dalajlama, Andrzej Wajda oraz zespół The Animals.

Niestety w ubiegłym tygodniu, właściciele restauracji poinformowali na Facebooku o jej zamknięciu.

„Bardzo dziękujemy naszym Gościom za wszystkie rezerwacje, wspólne chwile, zaufanie i dobre opinie. Dziękujemy, że z nami byliście!” – napisali.

Kolejna zamknięta restauracja we Wrocławiu

To już kolejny wrocławski punkt gastronomiczny, który zakończył ostatnio swoją działalność. W większości przypadków ich właściciele skarżyli się na zbyt duże obciążenia związane z podwyżką cen energii, podatków i kosztów zaciągniętych kredytów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl