wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Powstaje raport o branży gamingowej
We Wrocławiu branża gamingowa rozwija się coraz szybciej. Pixabay
We Wrocławiu branża gamingowa rozwija się coraz szybciej.

Lokalne firmy tworzące gry komputerowe są coraz bardziej dostrzegalne na rynku nie tylko krajowym, ale również międzynarodowym. Chęć poznania, zmapowanie i przeanalizowania branży gamingowej to główne powody, dla których Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Startup Wroclaw zdecydowały się na stworzenie raportu „Gamedev w aglomeracji wrocławskiej”.

Reklama

Gamedev (z ang. video game development) to proces tworzenia gier komputerowych. Ten bardzo dynamicznie rozwijający się sektor stał się jednym z najbardziej przyszłościowych kierunków przemysłu kreatywnego i branży rozrywkowej. Od stworzenia pierwszej gry „Kółko i krzyżyk” (ang. OXO) minęło 70 lat, a branża gamingowa przeszła od tego czasu niewyobrażalne zmiany. Społeczność graczy na świecie to w tej chwili ponad 2 mld osób, a uczelnie wyższe oferują coraz więcej kierunków związanych z tworzeniem gier.

Kompleksowa diagnoza branży gamingowej

Raport „Gamedev w aglomeracji wrocławskiej” ma na celu kompleksową diagnozę oraz opis działań lokalnych firm z branży gamingowej. Dzięki odpowiedziom respondentów możliwe będzie poznanie kondycji oraz perspektyw jego rozwoju, a także dodatkowe działania środowiska.

Do współtworzenia raportu o sektorze gamingowym mogą się zgłosić wszystkie firmy z Wrocławia i całego Dolnego Śląska, które reprezentują branżę gamedev. 

Wystarczy wypełnić prosty kwestionariusz

Kwestionariusz składa się z dwóch modułów:

  • opisu działalności firmy - na podstawie udzielonych przez odpowiedzi stworzone zostaną wizytówki firm, które pojawią się w raporcie
  • informacji o rynku - odpowiedzi zostaną zanonimizowane i użyte do przedstawienia szerokiego obrazu wrocławskiego rynku gamedev

Aby wziąć udział w badaniu, wystarczy wypełnić ankietę.

Wyniki badania opublikowane zostaną w formie raportu, którego premiera będzie miała miejsce w czerwcu 2022.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl