wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Misja kosmiczna Scanway Space w WPT
Polsko-niemiecka misja kosmiczna Scanway
Polsko-niemiecka misja kosmiczna

10 grudnia 2021 roku we Wrocławiu odbędzie się konferencja pt. „Premiera misji kosmicznej + start balonu stratosferycznego. Scanway Space”, w trakcie której przedstawiona zostanie najnowsza, polsko-niemiecka misja kosmiczna. Realizują ją Scanway Space i German Orbital Systems & Exolaunch. Zaplanowano również start balonu stratosferycznego.

Misja kosmiczna Scanway Space

Konferencja jest wydarzeniem otwartym, w którym może wziąć udział każdy zainteresowany sektorem kosmiczny.

W trakcie spotkania przedstawimy nasz nowy projekt, misję kosmiczną, której celem będzie sprawdzenie w warunkach kosmicznych technologii związanych z optyką i autodiagnostyką satelitów. Z udziałem naszych gości, uczestników konferencji, przeprowadzimy też start już trzeciej w tym roku misji balonowej Scanway

Jędrzej Kowalewski, CEO Scanway.

Udział w spotkaniu będzie nie tylko okazją do poznania szczegółów nowej misji kosmicznej realizowanej z udziałem polskiej firmy, ale też do zobaczenia na żywo startu balonu stratosferycznego, dzięki któremu przeprowadzone zostaną eksperymenty w warunkach zbliżonych do tych panujących w kosmosie.

Premiera misji kosmicznej – rejestracja

Premiera misji kosmicznej. Scanway Space

Premiera misji kosmicznej. Scanway Space

Konferencje / Wykład
Termin 10 grudnia 2021 10:00

Miejsce Wrocławski Park Technologiczny

Zobacz

Konferencja, która organizowana jest pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wrocławskiego Parku Technologicznego i WroSpace, odbędzie się 10 grudnia 2021 r. we Wrocławiu przy ul. Duńskiej 9 (budynek Delta Wrocławskiego Parku Technologicznego). Początek o godz. 10.00. Udział jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest rejestracja na stronie internetowej wydarzenia „Premiera misji kosmicznej”.

Scanway Wrocław: optyka do zastosowań przemysłowych i kosmicznych

Warto też przypomnieć, że działająca we Wrocławiu firma Scanway Space, ma w duże doświadczenie w projektach związanych z kosmosem.

Spółka odpowiada m.in. za przygotowanie teleskopu do satelity EagleEye, który jest największym w pełni zaprojektowany i skonstruowanym w Polsce teleskopem obserwacyjnym oraz teleskopów dla polskiej konstelacji satelitarnej PIAST.

Scanway jest też liderem konsorcjum, które dla Polskiej Agencji Kosmicznej przygotuje studium pt. „Opracowanie koncepcji nowatorskiego projektu w obszarze: optyczne obserwacje Ziemi wraz z oceną jej wykonalności”.

Scanway z Wrocławia specjalizuje się w projektowaniu zaawansowanej optyki do zastosowań przemysłowych i kosmicznych. Twórcy Scanway są laureatami „30 Kreatywnych Wrocławia 2017 ”

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl