wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Przedmieście Oławskie - rewitalizacja
  6. Początek rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego

Odnowiona kamienica przy ul. Kościuszki 142 / fot. nowapapiernia.pl

Reklama

Nie tylko dzielnica Nadodrze może pochwalić się wyremontowanymi kamienicami i zmianą wizerunku, także Przedmieście Oławskie odzyskuje dawny blask. Są pierwsze efekty.

Rewitalizacja kamienicy przy Kościuszki

Remont elewacji, docieplenie budynku i renowacja licznych detali architektonicznych z początku XX wieku. Tak przebiegała rewitalizacja kamienicy przy ulicy Kościuszki 142. Prace renowacyjne przy secesyjnej fasadzie wykonano pod czujnym okiem Miejskiego Konserwatora Zabytków. To jeden z wielu etapów rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego.

- W kamienicy przy Kościuszki 142 są 24 lokale, których mieszkańcy od wielu lat czekali na renowację budynku. Teraz chętnie wspomagają działania wspólnoty mieszkaniowej i uczestniczą w podejmowaniu decyzji. Remont wewnętrznej linii zasilającej dobiegł końca i w najbliższym czasie rozpocznie się modernizacja klatki schodowej – mówi Stanisław Teska Prezes Zarządu firmy „Nasz Zarządca.

- Koszt robót wyniósł ok. 1 mln zł. Remont okazał się możliwy dzięki staraniom władz miasta oraz prężnie działającej Wspólnocie Mieszkańców. Większość kosztów pokrył Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu” – mówi Stanisław Teska. 

Historia Przedmieścia Oławskiego

W XIX wieku Przedmieście Oławskie była to także dzielnica mieszkaniowa, zabudowana zachowanymi do dziś kamienicami czynszowymi i ceglanymi budynkami poprzemysłowymi. To jedna z niewielu dzielnic Wrocławia ocalała po II wojnie światowej.

Przyszłość Przedmieścia Oławskiego

Przedmieście Oławskie zmienia się z dnia na dzień, remontowane są podwórka, powstają lokale usługowe i pojawiają się nowi mieszkańcy, którzy doceniają bliskość wrocławskiego Rynku i terenów rekreacyjnych wzdłuż rzeki Oławy. Odrestaurowana kamienica przy Kościuszki 142 oraz powstające lofty, mieszkania i lokale handlowo-usługowe są zapowiedzią połączenia tradycji z nowoczesnością.

W połowie 2014 roku do użytku oddanych zostanie kilkadziesiąt nowych mieszkań w kilku inwestycjach deweloperskich, m.in. w Śródmieściu Odnowa, Angel Wings, czy Nowej Papierni.

Na zlecenie gminy Wrocław powstał masterplan dla Przedmieścia Oławskiego. Jest to mapa działań w procesie rewitalizacji. Mieszkańcy za pośrednictwem strony internetowej spółki Wrocławskie Rewitalizacje nadal mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące tej części Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl