wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
W biurowcu Infinity rozpoczęła się budowa kondygnacji naziemnych. Tomasz Hołod, www.wroclaw.pl
W biurowcu Infinity rozpoczęła się budowa kondygnacji naziemnych.

Plac Jana Pawła II zmienia oblicze. W miejscu, gdzie dawniej stała kultowa wrocławska plackarnia, tuż obok ul. Sokolniczej, powstaje biurowiec Infinity. Właśnie zakończyła się budowa części podziemnej i budynek zaczyna piąć się w górę. Ma być gotowy na początku 2023 roku.

Reklama

Budowa Infinity rozpoczęła się w marcu 2021 roku. Natomiast w kwietniu tego roku ukończono 3-kondygnacyjną część podziemną biurowca.

Co sześć tygodni będzie widać nowe piętro

Obecnie, na poziomie parteru wykonywana jest część nadziemna konstrukcji. Z kolei na kondygnacjach podziemnych trwają prace murarskie oraz wykończeniowe.

Chwila, w której budynek wychodzi z ziemi i zaczyna piąć się w górę jest z niecierpliwością oczekiwana przez każdego dewelopera. Właśnie od tego momentu szybkie tempo budowy staje się zauważalne przez wszystkich obserwatorów. Zgodnie z naszymi założeniami, co około sześć tygodni będzie powstawała kolejna kondygnacja Infinity i za niespełna siedem miesięcy cała, ponad 29 -metrowa konstrukcja biurowca będzie gotowa.
Mariusz Frąckiewicz, dyrektor Avestus Real Estate w Polsce

Przyjazny dla użytkowników i środowiska

Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, w którym znajdzie się blisko 19 tys. m kw. powierzchni biurowej, ponad 1,5 tys. m kw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy garaż podziemny, oferujący 311 miejsc parkingowych. Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk oraz szatnie i prysznice. W Infinity zaplanowano także lobby, w którym znajdą się miejsca dla gości odwiedzających budynek. Z kolei na dachu biurowca powstaną przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni.

Biurowiec Infinity będzie mógł poszczycić się również najnowszymi technologiami, takimi jak rozwiązania bezdotykowe oraz nowoczesne filtry powietrza. 

Zakończenie inwestycji na początku 2023 roku

Inifinity jest projektem realizowanym przez Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties. Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, a jego generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo. Za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest firma doradcza JLL.

– Bardzo wierzymy we wrocławski rynek biurowy i jego dalszy rozwój. Jego potencjał jest doceniany również przez firmy, z którymi prowadzimy rozmowy w sprawie wynajmu powierzchni w Infinity – powiedział Gregory Sacks, CEO Alchemy Properties.

Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na I kw. 2023 r.

Infinity w liczbach:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl