wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Takiego hotelu Grand jeszcze nie widzieliście. Wyjątkowy film z drona i niesamowite nocne zdjęcia

Trzeba mieć sporo szczęścia, bo na razie tylko wyjątkowo, podczas krótkich testów, włączana jest nocna iluminacja hotelu Grand. To, co widać robi wrażenie.

Zobaczcie jak nocą prezentują się oświetlone hotele: Grand, Piast i Sofia oraz Dworzec Główny

Hotele: Grand, Piast i Sofia oraz Dworzec Główny w nocnej iluminacji

Do  końca maja zdemontowane będą ostatnie rusztowania i chodnik będzie dostępny dla pieszych. Parter Granda zostanie zabezpieczony do przyszłych prac wykończeniowych i strefy wejścia.
Piotr Wiak wiceprezes ds. handlowych spółki Rafin.

Inwestor zadbał o to, by remontowany hotel Grand także w nocy ładnie się prezentował. A elewacja przykuwa uwagę m.in.  pieczołowicie odwzorowanymi detalami architektonicznymi.

Ładnie prezentują się wykończone płytami z prawdziwego piaskowca powierzchnie wysokiego parteru oraz pierwszego piętra hotelu. Ponadto odrestaurowane zostały także liczne ornamenty, balustrady i płaskorzeźby.

Szczególną uwagę cieszą zdobienia sztukaterii artystycznej nad oknami i pomiędzy nimi, jak również odnowiona wieża wieńcząca narożnik budynku, symetrycznie ułożona względem hotelu Piast po drugiej stronie ulicy. Uwagę zwraca także wykonywanie zadaszeń lukarn - zarówno konstrukcja oraz pokrycie daszków, jak i miedziane obróbki blacharskie wykonane zostały całkowicie ręcznie. Kształt oraz obróbka elementów spotykana jest bowiem tylko przy rewitalizacji i renowacji obiektów zabytkowych i nie występuje podczas powszechnych procesów budowlanych. Każdy z elementów, który dziś widzimy realizowany był pod nadzorem konserwatorskim
Paweł Rojek, prezes spółki Rafin.

Hotel Grand w środku. Zobaczcie pokoje i wnętrza

Remontowanego hotelu Grand w środku oglądać jeszcze nie można, ale na filmie z drona inwestor ujawnia kilka szczegółów.

Konsekwentnie realizujemy dwie strategie działania. Rafin - Witaj w domu to budowa mieszkań i domów dla  wrocławian. Ale Rafin to nie tylko wrocławski deweloper. Zgodnie z drugą strategią Rafin - Z miłości do Wrocławia rewitalizujemy historyczne zabytki implementując w nich funkcje hotelowe. Na wszechobecny hejt, głośne slogany patodeweloperki, swoimi historycznymi realizacjami udowadniamy naszą odpowiedzialność za miejską przestrzeń dla przyszłych pokoleń. Hotel Grand jest tego ostatnim przykładem. Podnosimy poprzeczkę szykując się już na Pałac Hatzfeldów
Piotr Wiak wiceprezes ds. handlowych spółki Rafin.

Kiedy do hotelu Grand wprowadzą się pierwsi goście?

– Już w połowie przyszłego 2024 roku – mówi Paweł Rojek, prezes Rafinu i dodaje: – Taki mamy plan, aby na przyszłe wakacje wszyscy turyści przybywający do Wrocławia mogli zatrzymać się i poznać nową odsłonę historycznego dla miasta hotelu. 

Hotel Grand będzie obiektem czterogwiazdkowym przygotowanym wg standardów sieci Accor. W hotelu znajdzie się 179 pokoi, sale konferencyjne, podziemny parking, centrum spa z saunami. Na parterze zaprojektowane jest przestronne lobby z częścią restauracyjną która ma być dostępna nie tylko dla gości hotelowych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl