Wrocławski Kruk – giełdową spółką roku

Wrocławska spółka Kruk, uczestnik Polskiego Czempiona, zdobył pierwsze miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku, organizowanym przez dziennik „Puls Biznesu”. Specjaliści giełdowi docenili m.in. kompetencje zarządu, jakości produktów i usług, relacje inwestorskie i perspektyw rozwoju.


Wrocławska spółka Kruk z branży zarządzania należnościami była bezkonkurencyjna w tegorocznej, 16 edycji rankingu Giełdowa Spółka Roku, zorganizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Spółka wygrała w 4 z 5 kategorii dotyczących: kompetencji zarządu, jakości produktów i usług, relacji inwestorskich, perspektyw rozwoju oraz sukcesu w 2014 roku. Firma została doceniona przede wszystkim za oryginalną strategię i jakość usług, a także znakomite efekty: potrojenie przychodów i czterokrotne zwiększenie zysku netto w ostatnich 5 latach. Ankietowani docenili również kadrę zarządzającą spółki.

– Za sukcesem naszego biznesu stoi przede wszystkim ciężka praca i codzienne budowanie firmy. Ważna jest też pasja i zaangażowanie w to, co się robi – mówi Piotr Krupa, prezes zarządu Kruk S.A.

Kruk: małymi łyżeczkami można się najeść

Ranking Giełdowa Spółka Roku przygotowano na podstawie ocen 130 specjalistów giełdowych – analityków, doradców inwestycyjnych, maklerów, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych.

– Jestem z tych, którzy wierzą, że małymi łyżeczkami można się całkiem nieźle najeść. Każdego dnia, niestrudzenie, staramy się być coraz lepszą firmą, wychodzić na przeciw naszym klientom. Jeszcze kilka lat temu, kiedy przekonywaliśmy do naszego modelu biznesowego, jakim jest rozkładanie długów na raty, nasza strategia nie była zachęcająca dla części inwestorów. Dziś możemy pochwalić się silnym rokrocznym wzrostem, który potwierdza, że nasi klienci chcą spłacać swoje zobowiązania, trzeba im to tylko umożliwić – dodaje Piotr Krupa.

Plany Kruka

Wrocławski Kruk jest liderem rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Poza Polską spółka jest obecna w Rumunii, Czechach, Słowacji i w Niemczech. Przedstawiciele spółki mówią, że celem jest bycie jedną z trzech największych w Europie firm zarządzających wierzytelnościami.

– W dalszym ciągu będziemy prowadzić analizy, wytypowaliśmy kilka kolejnych z dużym segmentem konsumenckim, w tym: Hiszpanię, Portugalię, Turcję, Wielką Brytanię, Włochy oraz Brazylię. To nie oznacza jednak, że będziemy rezygnować z innych rynków zagranicznych i lista ta może się wydłużać – mówi Piotr Krupa.

Wrocławska spółka Kruk jest uczestnikiem programu Polski Czempion, realizowanym przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Źródło: polskichampion.plZgłoś uwagę