wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Nietypowy budynek na Krzykach

Nowy biurowiec na Krzykach, wizualizacja:inwestor

U zbiegu ulic Wyścigowej i Karkonoskiej we Wrocławiu powstaje nietypowy budynek biurowy. Jego kształt będzie zbliżony do litery H, a zielony kolor fasady będzie nawiązywał do perodytu.

Reklama

Biurowiec będzie się nazywał Perydot. Nazwa nie jest przypadkowa.

– Zaproponowaliśmy fasadę w systemie aluminiowym, dopełnionym elementami pionowych szkieł przypominających perydot. Perydot to rzadka, szlachetna odmiana oliwinu, występująca najczęściej w intensywnej, zielonej barwie. Wyraźny akcent kolorystyczny nadał bryle budynku dodatkowego wyrazu – wyjaśnia Agnieszka Szczepaniak z biura architektonicznego AP Szczepaniak, odpowiedzialnego za projekt.

Kształt budynku zbliżony jest do litery H. Pozwoliło to, jak mówi Agnieszka Szczepaniak, na rozrzeźbienie bryły widzianej z perspektywy ul. Wyścigowej oraz Karkonoskiej, a także wpłynęło na funkcjonalność obiektu. Taka forma optymalizuje też warunki doświetlenia biur. Zapewnia atrakcyjny widok z okien w większości pomieszczeń i ułatwia podział na niezależne moduły biurowe z centralnie usytuowaną strefą socjalno - sanitarną.

Od strony ul. Wyścigowej zaprojektowano część reprezentacyjną – wysoki hol wejściowy oraz lokal gastronomiczny. Parter budynku domknięty został dwoma poziomami garażu, zaś od 3 kondygnacji gdzie znajdować się będą powierzchnie biurowe, przybiera on kształt zbliżony do litery H. Obok budynku zaparkuje 37 samochodów, dalsze 98 miejsc postojowych będzie znajdować się w garażach. Powierzchnia biurowa budynku mieć będzie ponad 4000 mkw.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl