wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Persan otworzył wielką fabrykę pod Wrocławiem

1200 osób znalazło zatrudnienie w nowych zakładzie hiszpańskiej spółki Persan w podwrocławskich Wróblowicach. Inwestycja kosztowała 80 milionów euro i na tym nie koniec. Producent chemii gospodarczej już myśli o rozbudowie i szuka pracowników.

Reklama

Byli przy ulicy Krakowskiej we Wrocławiu (dawne Wrocławskie Zakłady Chemii Gospodarczej „Pollena”), teraz są w podwrocławskich Wróblowicach, w gminie Miękinia. 

Persan otworzył zakład produkcyjny pod Wrocławiem

Producent chemii gospodarczej - hiszpańska spółka Persan oficjalnie otworzył swój jedyny w Polsce zakład produkcyjny. Przedstawiciele spółki mówią, że od kilku miesięcy trwało przenoszenie z ulicy Krakowskiej linii produkcyjnych i ten proces właśnie się zakończył.

W galerii zobacz zdjęcia z uroczystości otwarcia i budowy zakładu Persan.

Rozwój z naszymi obecnymi partnerami sprawił, że podjęliśmy decyzję o budowie nowej fabryki. Lokalizacji wokół Wrocławia szukaliśmy rok, wybór padł na Wróblowice, gdzie właśnie oficjalnie otworzyliśmy nowoczesną fabrykę, w której już teraz pracuje 1200 osób. Lokalizacja sprzyja rozwoju biznesowemu, nie bez znaczenia była również współpraca z władzami lokalnymi regionu
Andrzej Chwasta, Commercial & Marketing Director w Persan Polska.

Wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Miejsca pracy

Budowa fabryki Persan trwała dwa lata i kosztowała 80 milionów euro. W zakładzie zatrudnienie znalazło 1200 osób, ale na tym nie koniec. W planach są kolejne etapy rozbudowy zakładu.

- Moce produkcyjne są, chcemy się nadal rozwijać, firma nadal poszukuje specjalistów, stawiamy nowe linie produkcyjne – mówi Andrzej Chwasta, Commercial & Marketing Director w Persan Polska.

Co produkuje Persan pod Wrocławiem?

Persan w nowym zakładzie produkuje chemię gospodarczą i kosmetyki, min.: płyny do zmywania naczyń, proszki do prania, mydła i żele pod prysznic. Produkty z Wróblowic trafią m.in. na rynek polski i krajów europejskich.

Pollena i Persan przy ulicy Krakowskiej. Co tam teraz będzie?

Hiszpańska firma do Wróblowic przeniosła się z Wrocławia. Zobaczcie, na zdjęciach poniżej, jak w kwietniu 2024 r. wyglądała rozbiórka budynków fabryki Persan (dawnej tam była Pollena) przy ul. Krakowskiej. Co tam teraz będzie? Teren kupił deweloper i ma tam powstać osiedle mieszkaniowe.

Galeria zdjęć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl